Sekačky Weibang: vysoká kvalita bez kompromisů

ZAHRADA  |  DISKUSE (0)
25 / 08 / 2014
Sekačky Weibang: vysoká kvalita bez kompromisů

Sekací technika značky Weibang je mezi zahrádkáři i profesionály v ČR velmi oblíbená. Uživatelé si vysoce cení značného komfortu při sečení, který je dán použitím nejmodernějších konstrukčních postupů a vysoce jakostních materiálů. Díky této filozofii jsou sekačky také příkladně spolehlivé.

Základní myšlenkou sekaček Weibang je nabídnout více než konkurenční produkty ve stejné cenové kategorii. Ocelové nebo slitinové šasí disponuje nožem s vyhazovacími lopatami, který je upevněn přes třecí podložky, eleminující poškození hřídele motoru při nárazu na překážku.  Přední i zadní náprava je u sekaček Weibang uchycena do šasi výhradně za použití šroubových spojů.

K základní výbavě již neodmyslitelně patří také kolečka s valivými ložisky. Všechny modely s ocelovým šasi mají v základu taktéž mulčovací klín a usměrňovač bočního výhozu. Další prvky, jako převodovky pojezdu se skříní z hliníkových slitin, variátor nebo profesionální převodovka se třemi rychlostmi, prodyšné sběrací koše s ukazatelem naplnění, antivibrační systém rukojeti s logicky uspořádanými ovladacími pákami či nejlepší motory od výrobců Briggs & Stratton, Kohler a Kawasaki, to vše dotváří vysokou kvalitu, se kterou se u podobných sekaček nesetkáte.

Modely pro každého

Jedním z oblíbených menších modelů je WB 456 SKLV, nabízející záběr 46 cm, centrální nastavení výšky sečení v rozsahu 20 až 70 mm a 4 rychlosti pojezdu. Sběrací koš o kapacitě 70 l je látkový s ocelovým rámem. K pohonu slouží vysoce moderní motor Kohler XT7 s objemem válce 173 ccm, rozvodem OHV a litinovou vložkou. Točivý moment činí skvělých 9,5 Nm/2600 ot.min.  Větší sekačka, označená WB 506 SKLVHW, je výkonově i výbavově shodná, přidává však větší záběr 51 cm a zadní velká hnaná kola.

K již tradičně velmi vyhledávaným patří modely se záběrem 53 cm. Typy WB 536 SKLV a WB 536 SB VDOV mají výbavu shodnou - nabízí ocelový podvozek v novém barevném provedení, rukojeti opatřené antivibračními silentbloky, sběrací koš plast/textil s kapacitou 70 l a indikací naplnění, masivní přední nárazník, boční výhoz a mulčování. Výšku sečení lze nastavit centrálně v rozmezí 30 až 70 mm.  Pojezdové ústrojí je vybaveno 4rychlostním variátorem. Provedení SKLV pohání motor Kohler XT7. Druhá verze SB VDOV, oceněná v minulém roce Kozlíkem Šikulou, přináší motor Briggs & Stratton řady 750 I/C s patentovaným pákovým rozvodem DOV. Objem válce činí 161 ccm, nechybí ani automatický sytič na bázi technologie Ready Start nebo litinová vložka válce pro dlouhou životnost a nižší spotřebu paliva.

Weibang má však v záloze i stroje pro opravdové profesionály. Letošní novinka WB 536 SKVPRO má podvozek a výbavu stejnou jako předchozí dva modely, proti nim však disponuje profesionální 3rychlostní převodovkou, hliníkovými disky kol a motorem Kawasaki FJ 180 s litinovou vložkou válce, valivým uložením kliky a nuceným mazáním s tlakovou filtrací oleje. Nejvyšší modifikace značená WB 536 SKALVBBC má nejen již uvedený motor Kawasaki, 3 rychlostní profi převodovku a hliníkové disky kol, přidává ještě plnohodnotnou spojku nože od společnosti Warner Electric a robustní slitinový skelet. Díky tomu je vhodná pro každodenní nasazení v tvrdém terénu.

Zajímá Vás, s čím novým přijde značka Weibang pro příští sezonu sečení? Již teď můžeme prozradit, že jednou z novinek bude stroj pro sečení vysoké trávy na zanedbaných pozemcích a ve svažitém terénu, který bude osazen profesionálním motorem a žacím nožem s tloušťkou 5 mm!

Diskuse k článku

Nebyla nalezena žádná položka ... buďte první a přidejte svůj komentář
Redakce serveru nenese odpovědnost za obsah diskuzí a vyhrazuje si právo mazat nevhodné příspěvky.

Další články sekce

14 / 12 / 2017
SNÍH: Kde (ne)solit a jak ho využít

SNÍH: Kde (ne)solit a jak ho využít

více
13 / 12 / 2017
Užitková zahrada v prosinci

Užitková zahrada v prosinci

více
12 / 12 / 2017
ZAHRADNÍ PORADNA: Plody ořechů pokryté černým obalem

ZAHRADNÍ PORADNA: Plody ořechů pokryté černým obalem

více
12 / 12 / 2017
ZAHRADNÍ TECHNIKA: Základní údržba sněhové frézy

ZAHRADNÍ TECHNIKA: Základní údržba sněhové frézy

více
10 / 12 / 2017
Chráníme rostliny a stromy v zimě

Chráníme rostliny a stromy v zimě

více
8 / 12 / 2017
ZAHRADNÍ PORADNA: Proč hnědnou a měknou jablka

ZAHRADNÍ PORADNA: Proč hnědnou a měknou jablka

více
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace