Filtrace u dna zjednoduší úklid bazénu a vyladí teplotu vody

ZAHRADA  |  DISKUSE (0)
31 / 07 / 2014
Filtrace u dna zjednoduší úklid bazénu a vyladí teplotu vody

Zná to mnoho majitelů bazénu. Stačí, aby trochu zafoukalo, a ve vodě hned je listí, drobné větvičky a další nečistoty. O velkou část z nich se postará skimmer, tedy zařízení zajišťující odvod bazénové vody do filtračního okruhu, jehož součástí je i vnitřní košík, který zachytí „smetí“ plovoucí na hladině.

Problémem jsou však větší a těžší kusy, které spadnou na dno bazénu a tam zůstanou „roztahané“.  Obvykle to znamená zapomenout na koupání, sáhnout po vysavači a pustit se do úklidu celého dna. Možností, jak uklízení zjednodušit, zrychlit a navíc mít vždy dokonale promíchanou teplejší povrchovou vodu s chladnější u dna, jsou cirkulační trysky zabudované u dna bazénu pod skimmerem. Vybaveny jsou jimi pouze bazény Balarepo.

Jedním z hlavních úkolů tohoto speciálního pětitryskového filtračního systému je „zametání“ bazénového dna. Díky němu jsou těžší nečistoty, které nedokáží vyplavat k hladině a dostat se do skimmeru, postupně "sunuty" k zadní části bazénu. Tam je lze jednoduše, pohodlně a rychle uklidit. Nehrozí tedy jejich „roztahání“ po celém dnu bazénu.
Pětitryskový filtrační systém, jenž mají bazény už z výroby, přináší i další výhody. Mezi ně patří promíchávání teplé vody u hladiny s tou chladnější, která je u dna.

To ocení zejména majitelé bazénů zakrytých plachtou nebo se zastřešením, protože v letních měsících zde může teplota vody v úrovni hladiny překročit i 50°C. Takto horká voda navíc nesvědčí ani stěnám bazénu, protože na podobné teploty nejsou stavěny. Filtrace zároveň pomáhá při desinfekci bazénové vody, neboť soustava trysek zajišťuje rovnoměrné rozmístění přefiltrované dezinfikované vody po bazénu. Pokud se péče o bazén zanedbá a je nutno „léčit“ zkaženou vodu, díky soustavě trysek se povede dříve znovu dospět k čistému stavu.

Filtrační systém Balarepo, který disponuje tryskami jak standardně u hladiny naproti skimmeru, tak unikátně u dna pod ním, napomáhá tomu, aby bazénová voda byla vždy křišťálově čistá a všude stejně teplá. Léto a koupání si tak lze užít na maximum a s minimem práce.

Diskuse k článku

Nebyla nalezena žádná položka ... buďte první a přidejte svůj komentář
Redakce serveru nenese odpovědnost za obsah diskuzí a vyhrazuje si právo mazat nevhodné příspěvky.

Další články sekce

26 / 3 / 2017
ZAHRADNÍ PORADNA: KDY ZAČÍT S VÝSEVEM ASTER?

ZAHRADNÍ PORADNA: KDY ZAČÍT S VÝSEVEM ASTER?

více
22 / 3 / 2017
Kvetou jaterníky

Kvetou jaterníky

více
21 / 3 / 2017
Balkónové zahradničení přináší své ovoce

Balkónové zahradničení přináší své ovoce

více
20 / 3 / 2017
BŘEZEN V UŽITKOVÉ ZAHRADĚ

BŘEZEN V UŽITKOVÉ ZAHRADĚ

více
9 / 3 / 2017
KONTRYHEL DO KAŽDÉ ZAHRÁDKY

KONTRYHEL DO KAŽDÉ ZAHRÁDKY

více
4 / 3 / 2017
Brzký jarní řez zabezpečí v létě bohaté kvetení

Brzký jarní řez zabezpečí v létě bohaté kvetení

více
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace