Češi už nechtějí o prázdninách spoléhat jen na slunné počasí

ZAHRADA  |  DISKUSE (0)
04 / 08 / 2014
Češi už nechtějí o prázdninách spoléhat jen na slunné počasí

Češi se začínají po ekonomické krizi oklepávat a znovu se pustili do zpříjemňování svého bydlení. Projevilo se to například i v poptávce po bazénech, a to i těch nákladnějších, zapuštěných do země. Spolu s tím posílil i další trend, lidé už nechtějí jen doufat, zda léto přinese dostatek slunečných dní vhodných na koupání. Místo toho se snaží zajistit si lepší podmínky sami – se zájmem o bazény tak roste i poptávka po jejich zastřešení jako možnosti, jak si podstatně prodloužit sezónu a využít k pobytu ve vodě i jinak chladné léto.

Menší počet dnů volna vybraných najednou, mnohdy preference domova před cizinou. I tak vypadá v posledních letech dovolená v Česku. Více času stráveného místo na cestách doma tak spoustu lidí přimělo rozvažovat, čím si léto zpříjemnit. A právě bazény se znovu vracejí na výsluní, a to včetně těch finančně nákladnějších. Potvrzuje to například Martin Svoboda ze společnosti Balarepo vyrábějící laminátové zapuštěné bazény: „Po útlumu, který jsme zaznamenali v letech 2008 až 2012, pociťujeme od roku 2013 zase nárůst.“ Podle předběžných odhadů očekává firma oproti minulému roku zvýšení poptávky o zhruba 35 procent.

Přestože dle jeho slov zájemci o tento druh bazénů nehledí na každou korunu a rádi doplní bazén o různé technologie, i zde se projevila větší finanční opatrnost – největší zájem tak je o bazény ve středních cenových kategoriích kolem zhruba 180 tisíc korun. „Zhruba 80 procent našich zákazníků tvoří rodiny s dětmi,“ popisuje Svoboda typické zájemce. Potvrzuje tak současný trend, kdy podobný bazén už není vnímán jako atribut luxusu, ale spíše lehce nadstandardní užitková věc zpříjemňující život.  „Velmi často při jednáních od zákazníků slyšíme, že bazén volí jako alternativu místo ježdění na dovolenou,“ říká Martin Svoboda. Roli při jeho pořízení mnohdy hrají i zdravotní důvody a možnost mít kvalitu vody vždy pod vlastní kontrolou.

Posun nastal i ve vnímání využití bazénu. Čechy už přestalo bavit snášet často vrtkavé letní počasí, mnozí si navíc chtějí koupací sezónu co nejvíce protáhnout. „Při vlastní výstavbě bazénu řeší jeho zastřešení zhruba polovina zákazníků. Další se pro jeho realizaci rozhodnou až dodatečně, když vidí, že zbytečně přicházejí o pobyt ve vodě třeba kvůli chladnějšímu létu. Ve výsledku tak je zastřešených zhruba 75 procent našich bazénů,“ dodává Svoboda a potvrzuje, že za poptávkou přitom také často stojí sousedské vztahy. Pokud si jedna rodina v lokalitě pořídí bazén, zanedlouho přijde z dané oblasti další objednávka.

Diskuse k článku

Nebyla nalezena žádná položka ... buďte první a přidejte svůj komentář
Redakce serveru nenese odpovědnost za obsah diskuzí a vyhrazuje si právo mazat nevhodné příspěvky.

Další články sekce

24 / 10 / 2016
NEJBAREVNĚJŠÍCH DŘEVIN PODZIMU

NEJBAREVNĚJŠÍCH DŘEVIN PODZIMU

více
21 / 10 / 2016
PÉČE O HORTENZIE PŘED ZIMOU

PÉČE O HORTENZIE PŘED ZIMOU

více
18 / 10 / 2016
ČESNEK – ZELENINA, LÉK I KOŘENÍ

ČESNEK – ZELENINA, LÉK I KOŘENÍ

více
15 / 10 / 2016
FÍKOVNÍK SMOKVOŇ

FÍKOVNÍK SMOKVOŇ

více
13 / 10 / 2016
JAK SE ZBAVIT NECHTĚNÝCH MYŠÍ A POTKANŮ?

JAK SE ZBAVIT NECHTĚNÝCH MYŠÍ A POTKANŮ?

více
8 / 10 / 2016
CO MŮŽETE UDĚLAT NA PODZIM, NEODKLÁDEJTE NA JARO!

CO MŮŽETE UDĚLAT NA PODZIM, NEODKLÁDEJTE NA JARO!

více
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace