MULČOVAČE: IDEÁLNÍ PRO NEUDRŽOVANÉ PLOCHY

ZAHRADA  |  DISKUSE (0)
05 / 06 / 2015
MULČOVAČE: IDEÁLNÍ PRO NEUDRŽOVANÉ PLOCHY

Mulčování patří k módním TRENDŮM současné doby. Trávu, kterou zmulčujete, NEMUSÍTE ODKLÍZET. Se šikovným strojem se můžete pustit i do práce v NÁROČNÉM TERÉNU, kde zatočí s přerostlou luční trávou, kopřivami nebo jiným vzrostlým plevelem.

Řada z nás teď přemýšlí nad nákupem takového stroje, celá škála obcí totiž schválila již před lety místní vyhlášku, nařizující sečení ploch minimálně dvakrát do roka. A určitě sami přicházíte na to, že sečení velké plochy křovinořezem je časově i fyzicky poněkud na hraně.

ZA ZLOMEK ČASU

Rotační mulčovač zvládne sekat proti křovinořezu podstatně rychleji. Záběr u spodní části dnešní nabídky startuje na necelých 60 cm, když si představíte, že pracovat budete rychlostí kolem 2 km/h, pak za hodinu zvládnete udělat pořádný kus práce.

Rozhodně nedejte na podezřele výhodné nabídky, které jsou ještě umocněny masivními reklamami. Při výběru se zaměřte na moderní prvky výbavy - dnešní stroje disponují například dvourychlostním pojezdem, tuhým základním rámem nebo tuhou nápravou s odpojitelným pohonem kol pomocí kolíků v kole. Běžně jsou stroje nabízeny v provedení s minimálně dvěma motory. Místo vodicích kol nebo lyžin můžete narazit na vodicí kluznici, kterou je možno nastavit sekací výšku ve více než deseti pozicích. Pro seční je pak využito speciálního nože s vířivými lopatkami, které opakovaně navádí porost zpět k čepeli - výsledkem je menší travní zbytek. Odpovídající výkon sečení bývá zajištěn i zkosenými boky žací skříně.Pokud stroj disponuje ještě pozinkovaným nebo nerezovým materiálem sekací skříně, máte prakticky vyhráno - takové zařízení často při správné péči vydrží mnoho let náročného provozu. Samozřejmě, že vše je závislé na tom, jak o stroj pečujete, dopřejte mu kvalitní olej každé jaro a údržbu provádějte podle návodu k obsluze.

Na to, co mulčovač zvládne v praxi, se podívejte v přiložené fotogalerii.

Diskuse k článku

Nebyla nalezena žádná položka ... buďte první a přidejte svůj komentář
Redakce serveru nenese odpovědnost za obsah diskuzí a vyhrazuje si právo mazat nevhodné příspěvky.

Další články sekce

21 / 10 / 2016
PÉČE O HORTENZIE PŘED ZIMOU

PÉČE O HORTENZIE PŘED ZIMOU

více
18 / 10 / 2016
ČESNEK – ZELENINA, LÉK I KOŘENÍ

ČESNEK – ZELENINA, LÉK I KOŘENÍ

více
15 / 10 / 2016
FÍKOVNÍK SMOKVOŇ

FÍKOVNÍK SMOKVOŇ

více
13 / 10 / 2016
JAK SE ZBAVIT NECHTĚNÝCH MYŠÍ A POTKANŮ?

JAK SE ZBAVIT NECHTĚNÝCH MYŠÍ A POTKANŮ?

více
8 / 10 / 2016
CO MŮŽETE UDĚLAT NA PODZIM, NEODKLÁDEJTE NA JARO!

CO MŮŽETE UDĚLAT NA PODZIM, NEODKLÁDEJTE NA JARO!

více
7 / 10 / 2016
JAK HLUBOKO VYSAZOVAT CIBULOVINY?

JAK HLUBOKO VYSAZOVAT CIBULOVINY?

více
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace