Testovali jsme HECHT 5484 SXE, sekačku oceněnou Kozlíkem Šikulou

ZAHRADA  |  DISKUSE (0)
29 / 04 / 2014
Testovali jsme HECHT 5484 SXE, sekačku oceněnou Kozlíkem Šikulou

Novinku - sekačku HECHT 5484 SXE, jsme důkladně prověřili v terénu. Stroj, vybavený mnoha moderními prvky, nemusí být drahý. Uvedená sekačka stojí 8 990 Kč, nabízí elektrostartér i vícerychlostní pojezd. A ktomu všemu ještě přidává další praktické detaily, jako velká zadní hnaná kola, boční výhoz a mulčování v základní výbavě. Nechybí ani rychlonastavení rukojetí.

Dnešní sekačky jsou designově velmi povedené. O tom, že pěkná sekačka může dobře fungovat v praxi, jsme se přesvědčili na vlastní kůži - při sečení běžného pěstěného trávníku byl koš krásně naplněn. Všimněte si rychloupínání horního dílu rukojeti, jedná se o šikovné řešení.

Panel rukojeti skrývá akumulátor. Pravou pákou ovládáte pracovní režimy motoru (sytič, chod), levou vybíráte ze čtyř pojezdových rychlostí. Motor nastartujete otočením klíčku, velmi lehce to jde i běžnou startovací šňůrou. Dobíjecí konektor na panelu umožňuje nabíjet baterii bez nutnosti jejího vyjmutí.

Naplnění koše snadno zjistíte díky ukazateli naplnění. Pokud nechcete sbírat, využijte boční výhoz.

Motor s rozvodem OHV a objemem 135 ccm nastartujete velmi lehce i při využití startovací šňůry.

Sekačka HECHT 5484 SXE v akci.

Technické parametry

Motor: IP64FE, 135 ccm, OHV, 5 HP, start elektro i ruční, plní EU 2

Šasi: ocel, pracovní záběr 46 cm, nůž na třecí podložce, kolečka s patentovaným vzorkem W na ložiscích, přední madlo, centrální nastavení výšky sečení v rozsahu 25 až 75 mm

Pojezd: 4 rychlostní variátor s rozsahem 3 až 4,5 km/h

Koš: kombinace plastu a tkaniny, vnitřní protiprachová ochrana obsluhy, objem 60 l, ukazatel naplnění

Rukojeti: dvoudílné, vrchní díl s rychloupínáním

V základní výbavě: mulčovací klín, kryt bočního výhozu, nabíječka, sada nářadí, uživatelský návod

Hmotnost: 40 kg

Doporučená plocha sečení: 1200 m2

Při práci se nezadýchá

První den jsme se sekačkou vyrazili na běžný, udržovaný trávník, který byl ale hustý. Tuto plochu sekačka zvládla bezproblémově a velmi dobře plnila koš. Vzhledem k faktu, že nůž je vybaven prokluzovací podložkou, zajímalo nás, zda-li je v návodu uveden utahovací moment - je to z důvodu, aby podložka při nárazu na překážku splnila svojí funkci. Tento údaj jsme zde nalezli.

Druhý den pršelo, mokrá a přerostlá tráva jakoby vybízela k vyzkoušení stroje v takto nehostinných podmínkách. Sekačka nás nezklamala a uspokojivě plnila koš. Musíme pochválit velmi snadné startování běžným ručním i elektrickým startérem. Pouze na ovládání hrazdy pojezdu je nutné vynaložit trochu větší sílu, tím ale výčet výhrad končí. Startovací baterii doporučuje dovozce nabíjet alespoň jednou měsíčně.

Čtyřrychlostní pojezd je výhodou při sečení různých typů porostů, neboť můžete nastavit rychlost přesně podle povahy terénu. Takové sekačky si třeba vybírají rodiny, kde je předpoklad, že budou sekat dvě generace - mladší uživatel rád svižnější práci, starší člověk ,,pojede" o něco pomaleji a sekačku si rád nastartuje elektrickým starterem. Přesně podle výšky obsluhující osoby lze nastavit madlo s měkčenými pracovními plochami.

Z pohledu uživatele se jedná o velice příjemný a cenově dostupný stroj s velkou výbavou, kterou určitě ocení i ženy. Ty se nemusí bát ručního startu a složitého ovládání - stroj je jednoduše ovladatelný a i designově líbivý.

Diskuse k článku

Nebyla nalezena žádná položka ... buďte první a přidejte svůj komentář
Redakce serveru nenese odpovědnost za obsah diskuzí a vyhrazuje si právo mazat nevhodné příspěvky.

Další články sekce

18 / 5 / 2016
Sekačky, které si ženy zamilují

Sekačky, které si ženy zamilují

více
29 / 4 / 2016
KDYŽ ZAJÍC POHNOJÍ

KDYŽ ZAJÍC POHNOJÍ

více
28 / 4 / 2016
JAK ZMENŠIT TEPELNÉ ZTRÁTY VE SKLENÍKU

JAK ZMENŠIT TEPELNÉ ZTRÁTY VE SKLENÍKU

více
27 / 4 / 2016
MINIZELENINA JE PRO MALÉ PROSTORY IDEÁLNÍ

MINIZELENINA JE PRO MALÉ PROSTORY IDEÁLNÍ

více
26 / 4 / 2016
Jak upravit pozemek na zahradu

Jak upravit pozemek na zahradu

více
25 / 4 / 2016
Choroby a škůdci růží

Choroby a škůdci růží

více
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace