Výběr drtiče: víceúčelový stroj poslouží nejen na podzim

ZAHRADA  |  DISKUSE (1)
16 / 10 / 2014
Výběr drtiče: víceúčelový stroj poslouží nejen na podzim

Donedávna byly dominanatou našeho trhu benzinové, avšak jednoúčelové zahradní drtiče. Proti dnes nabízeným stavebnicovým jsou dražší především z hediska provozu. Při výběru proto přemýšlejte, co si koupíte a zda-li nevyužijete i další nářadí.

Stavebnicový stroj je velmi dobrým řešením pro všechny, kteří nějakým způsobem obhospodařují větší pozemek. Jedním z nejlepších řešení je VARI systém, léta známý výrobek, dnes modifikovaný multifunkční produkt, který navazuje na úspěchy svých předchůdců. Nový drtič Kajman jsme již vyzkoušeli na jaře, ale jeho pravý čas přichází teď na podzim. Co svému uživateli nabídne?

Základem je motor s převodovou skříní. Pohonná jednotka, vybavená motory Honda nebo VARI, byla před dvěma lety důkladně zmodernizována, přišly nové vodicí rukojeti a lehčí příruba, nechybí ani antivibrační systém. Přenos síly z motoru je za pomocí odstředivé spojky o průměru 80 mm. Převodová skříň pro pohon aktivních adaptérů je malá, vybavená šestipalcovými koly a vypínatelným jak pojezdem, tak i náhonem příslušenství. Za příplatek je možno mít i verzi se zpátečkou. Základem je litinová skříň s ozubenými koly, šnek pohonu pojezdu je z výroby kalený a za studena válcovaný. Připojování příslušenství je možné bez využití nářadí, pouze se náhon adaptéru zasune do hrdla skříně, kde ústí hřídel s vícedrážkovou spojkou.

Drtič Kajman se připojuje právě do uvedeného hrdla převodovky, kterou lze použít i pro pohon sekačky, mulčovače, obraceče sena, sněhové frézy a dalšího příslušenství. Není problém zpracovat větve o průměru až 5,5 cm a dotazy, zda rázy nebo déletrvající vypnutí pojezdu neškodí převodovce, byly zodpovězeny: rázy jsou tlumeny pružným klínovým řemenem, vypnutí pojezdu také nevadí. Je možno také volit dvě velikosti síta, přes který materiál prochází - čím je síto jemnější, tím drcení důkladnější. Stroj si také sám částečně materiál vtahuje. Adaptér stojí na ocelovém rámu.
Podle nás se jedná o produkt, který u nás prakticky nemá obdoby: má kvalitní základ, širokou škálu příslušenství a na víceúčelový stroj i příznivou pořizovací cenu. Drtič je možno využít v průběhu celého roku, nejčastěji na jaře a v podzimu, kdy se náhle vyskytne větší množství větví k likvidaci.

Diskuse k článku

Redakce serveru nenese odpovědnost za obsah diskuzí a vyhrazuje si právo mazat nevhodné příspěvky.

Další články sekce

24 / 10 / 2016
NEJBAREVNĚJŠÍCH DŘEVIN PODZIMU

NEJBAREVNĚJŠÍCH DŘEVIN PODZIMU

více
21 / 10 / 2016
PÉČE O HORTENZIE PŘED ZIMOU

PÉČE O HORTENZIE PŘED ZIMOU

více
18 / 10 / 2016
ČESNEK – ZELENINA, LÉK I KOŘENÍ

ČESNEK – ZELENINA, LÉK I KOŘENÍ

více
15 / 10 / 2016
FÍKOVNÍK SMOKVOŇ

FÍKOVNÍK SMOKVOŇ

více
13 / 10 / 2016
JAK SE ZBAVIT NECHTĚNÝCH MYŠÍ A POTKANŮ?

JAK SE ZBAVIT NECHTĚNÝCH MYŠÍ A POTKANŮ?

více
8 / 10 / 2016
CO MŮŽETE UDĚLAT NA PODZIM, NEODKLÁDEJTE NA JARO!

CO MŮŽETE UDĚLAT NA PODZIM, NEODKLÁDEJTE NA JARO!

více
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace