V květnu se vyplatí... ošetřit trávníky proti klíšťatům

ZAHRADA  |  DISKUSE (2)
24 / 04 / 2013
V květnu se vyplatí... ošetřit trávníky proti klíšťatům

Květen klepe na dveře, a tak nebude od věci, připomenout si několik věcí, které by měl udělat každý domací kutil.

Deštíky, které střídají slunečné dny, to je přesně to, co klíšťata potřebují k životu, tedy teplo a vlhko. Nestačíme se divit, kolik nezvaných hostů nám doslova pije krev. Jedním z rozšířených mýtů je ten, že klíšťata na nás skáčou ze stromů. Není to pravda, klíště je prakticky slepé, rozeznává jen světlo a tmu. Zato má velmi vyvinuté další smysly, kterými na dálku umí vycítit svého potencionálního hostitele a jenom čekají, až bude „kořist“ v dosahu jejich kusadel. Na tu číhají ve vyšší trávě nebo na větvičkách keřů, kam vylezou ze svého úkrytu. Tím může být třeba vlhký porost, hrabanka nebo kompost.

Všechny drobné rostlinné zbytky proto ukládejme na místo co nejvzdálenější zónám, kde se často pohybujete. Důležité je dát klíšťatům co nejméně šancí k útoku. Vyplatí se proto trávník sekat na co nejmenší výšku. Nutné je také pravidelně zakracovat okrasné keře. Výborným pomocníkem je přípravek K-Othrine 25SC, který hubí klíšťata ve všech vývojových stadiích. Kromě klíšťat, se ale perfektně hodí i k hubení rusů domácích, švábů obecných, cvrčků domácích, pisivek, štěnic domácích, vos, much, mravenců, různých škodlivých brouků, molů, zavíječů, komárů, blech i rybenek.

Smísením přípravku s vodou a po důkladném zamíchání vzniká suspenze, která se aplikuje pomocí postřikovačů. Nádobu s K-Othrine 25SC důkladně protřepat, abychom homogenizovali její obsah. Odměřené množství přípravku vlije do nádrže aplikačního přístroje, předem naplněného cca 2/3 vypočteného množství vody. Za stálého míchání doplníme nádrž na celkový objem a můžeme provést aplikaci. Postřik provádíme rovnoměrně po trávnících, cestách i odpočinkových místech zahrady. Působí jako kontaktní insekticid ve velmi krátké době a má dlouhou reziduální účinnost (v závislosti na ošetřeném druhu povrchu a použité koncentraci 3 i více měsíců).

Účinná látka se neodpařuje, je odolná vůči působení světla a tepla, je bez zápachu a nezanechává viditelných stop na ošetřených plochách a nepůsobí korozivně.

-pr-

Diskuse k článku

Redakce serveru nenese odpovědnost za obsah diskuzí a vyhrazuje si právo mazat nevhodné příspěvky.

Další články sekce

24 / 10 / 2016
NEJBAREVNĚJŠÍCH DŘEVIN PODZIMU

NEJBAREVNĚJŠÍCH DŘEVIN PODZIMU

více
21 / 10 / 2016
PÉČE O HORTENZIE PŘED ZIMOU

PÉČE O HORTENZIE PŘED ZIMOU

více
18 / 10 / 2016
ČESNEK – ZELENINA, LÉK I KOŘENÍ

ČESNEK – ZELENINA, LÉK I KOŘENÍ

více
15 / 10 / 2016
FÍKOVNÍK SMOKVOŇ

FÍKOVNÍK SMOKVOŇ

více
13 / 10 / 2016
JAK SE ZBAVIT NECHTĚNÝCH MYŠÍ A POTKANŮ?

JAK SE ZBAVIT NECHTĚNÝCH MYŠÍ A POTKANŮ?

více
8 / 10 / 2016
CO MŮŽETE UDĚLAT NA PODZIM, NEODKLÁDEJTE NA JARO!

CO MŮŽETE UDĚLAT NA PODZIM, NEODKLÁDEJTE NA JARO!

více
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace