Rekonstrukce bazénu

ZAHRADA  |  DISKUSE (0)
09 / 04 / 2018
Rekonstrukce bazénu

Plánujete rekonstrukci bazénu po zimě? Utíká vám voda v bazénu a nevíte si rady? Pak je tu pár rad pro vás.

Jaro je tady a je nejvyšší čas okouknout bazén a začít případně plánovat opravy, renovace nebo kompletní rekonstrukce. Určitě není dobré únik vody podceňovat nebo odkládat nevyhnutelné. Není pak určitě příjemné řešit v půlce koupací sezóny opravy bazénu.

Jaké jsou nejčastější opravy bazénů? U fóliových bazénů, kde se fólie zavěšuje na okraj bazénu, nejčastěji odchází samotná fólie. Životnost fólie je závislá na tloušťce fólie. Standardem je tloušťka fólie 0,6 mm, ale někteří prodejci dělají i fólie 0,25 mm, což je fólie tak na dva roky a poté opět koupit novou fólii. Životnost fólie 0,6 mm je většinou 10 – 12 let a přitom cenově není tak rapidně dražší jako fólie 0,25 mm. Takže pokud poptáváte novou fólii na bazén, určitě zkuste přímo velkoobchodní bazénářskou firmu. Malé trhlinky se dají v průběhu sezóny řešit lepící záplatou, která funguje i pod vodou anebo povodním lepidlem na bázi tmelu.

Bazény z těžké bazénové fólie, kdy se fólie vaří na stěnu bazénu, se opravují těžko. Může docházet k úniku vody ve svárech fólie a to se většinou děje po 20 letech životnosti bazénu. Tady je určitě lepší investovat do nové bazénové fólie a částečné obměny technologie. Přeci jenom po těch letech je potřeba zkontrolovat i další komponenty. A ceny v dnešní době nejsou nějak vysoké oproti těm cenám před dvaceti lety. V případě, že se voda ztrácí někde kolem trysek, světla nebo skimmeru, tak tady bude stačit vyměnit akorát těsnění u daných technologií.

Svařované plastové bazény nejvíce trápí únik vody ve svárech. Přeci jenom plast pracuje díky teplu a mrazu. Sváry se dají opět zavařit, ale nevydrží to dlouho. Svár je pak křehčí a opět dojde k prasknutí. Plastový bazén je pak lepší rekonstruovat a nechat ho vyvařit těžkou bazénovou fólií a člověk má na 20 let opět klid.

Pokud váháte jak opravit váš bazén, obraťte se na specializovanou bazénářskou firmu, která vám jistě určitě poradí a dodá i bazénářskou technologii anebo službu na klíč.

ZDROJ: PR článek společnosti POOLTECHNIK s. r. o.

Diskuse k článku

Nebyla nalezena žádná položka ... buďte první a přidejte svůj komentář
Redakce serveru nenese odpovědnost za obsah diskuzí a vyhrazuje si právo mazat nevhodné příspěvky.

Další články sekce

20 / 4 / 2018
Pochlubte se muškáty

Pochlubte se muškáty

více
18 / 4 / 2018
Dopřejte si dokonalou relaxaci uprostřed zeleně

Dopřejte si dokonalou relaxaci uprostřed zeleně

více
18 / 4 / 2018
Co vás čeká na jarní květinové výstavě Flóra Olomouc

Co vás čeká na jarní květinové výstavě Flóra Olomouc

více
16 / 4 / 2018
Skalka na malém prostoru

Skalka na malém prostoru

více
11 / 4 / 2018
Terasy v zahradě

Terasy v zahradě

více
10 / 4 / 2018
Užitková zahrada: Úkoly na duben

Užitková zahrada: Úkoly na duben

více
REKLAMA
reklama
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace