3 tipy, jak si vylepšit zahradu

ZAHRADA  |  DISKUSE (0)
02 / 04 / 2018
3 tipy, jak si vylepšit zahradu

Vaši předsezónní péči si zaslouží nejen trávník, zavlažování, květiny a záhony, ale také terén, který dostal po zimě určitě pořádně zabrat.

Nebojte se stavět

Mezi nejpoužívanější zahradní stavebniny patří zcela jistě ztracené bednění. Je ideálním materiálem při tvorbě zahrady a na úpravy terénu. Pokud se chystáte na stavbu pevné a odolné zdi nebo opěrné stěny, určitě po něm sáhněte. Půjde vám to rychle a jednoduše. Před samotnou stavbou však nezapomeňte zkontrolovat podklad a jeho pevnost. V případě, že pevný není, musíte vybetonovat základové pasy. Kombinace kvalitního podkladu, betonové výplně a armovací oceli vám zajistí vysoké statické hodnoty.

Nejen ze ztraceného bednění, ale také s pomocí svahových a plotových tvárnic můžete zpevnit svah nebo je použít jako dekorativní prvky a vtisknout zahradě nový ráz. Protože jsou svahové tvárnice duté, můžete je osázet vším, co na vaší zahradě bude vypadat krásně a přirozeně. Na zpevnění svahu, stavbu zídek a stěn jsou i v tomto případě potřeba vhodné základy, a tak se při usazování svahovek nevyhnete kopání a práci s prkny a betonem.

Podívejte se na kompletní nabídku zahradních stavebnin

Jestli se letos chystáte budovat na své zahradě chodníky a cestičky, tak budete mít z čeho vybírat. Nabídka venkovní dlažby je obrovská a neustále se rozšiřuje. Při výběru se rozhodujte nejen podle tvaru, vzhledu a ceně, ale také podle toho, jakou zátěž a funkci bude venkovní dlažba snášet. Na chodníky a příjezdové cesty se hodí porézní dlažba, zámková dlažba, betonové desky a tvarovky a také pálená dlažba. Společným jmenovatelem pro venkovní dlažby je pevnost a velká odolnost proti zatížení a povětrnostním podmínkám.

Tvořte nové plochy

Vhodným materiálem na ohraničení záhonu jsou zahradní obrubníky. K ohraničení záhonu patří i ukončovací trávníkové kameny a kamenné obruby na olemování trávníku. Dobrou službu udělají i různé druhy palisád. Palisády existují kulaté, hranaté, špičaté, zkosené, jednořadé nebo dvouřadé. Prostoru pro individuální tvorbu máte dostatek. Příznivcům dřeva jistě udělají radost palisády dřevěné, které je ale před usazením nutné impregnovat, aby dlouho vydržely.

Podívejte se na kompletní nabídku zahradních stavebnin

Podpořte půdu

Lávový mulč a mulčovací kůra je na první pohled jen kosmetická úprava pro květinové záhony, na ten druhý velmi dobrý pomocník každého zahrádkáře. Mulčovací kůra je nadrobno nasekaná, nefermentovaná část stromové kůry a patří k organickým záhonovým pokrývkám. Půda pod mulčovací kůrou tak rychle nevysychá, stává se útočištěm nejdrobnějších živočichů, kteří zvyšují její úrodnost a plevel to má s růstem o dost těžší. Na rozdíl od lávového mulče ale není vhodná pro všechny rostliny. Minerální alternativou k běžným dekoračním kůrám je lávový mulč, který je bez zápachu, nezahnívá a lze ho použít jak na posypání cest, tak i jako výplň.

Takže oprašte nářadí a pusťte se do přípravy zahrady na další sezónu.

Zdroj: PR článek společnosti HORNBACH

Diskuse k článku

Nebyla nalezena žádná položka ... buďte první a přidejte svůj komentář
Redakce serveru nenese odpovědnost za obsah diskuzí a vyhrazuje si právo mazat nevhodné příspěvky.

Další články sekce

20 / 4 / 2018
Pochlubte se muškáty

Pochlubte se muškáty

více
18 / 4 / 2018
Dopřejte si dokonalou relaxaci uprostřed zeleně

Dopřejte si dokonalou relaxaci uprostřed zeleně

více
18 / 4 / 2018
Co vás čeká na jarní květinové výstavě Flóra Olomouc

Co vás čeká na jarní květinové výstavě Flóra Olomouc

více
16 / 4 / 2018
Skalka na malém prostoru

Skalka na malém prostoru

více
11 / 4 / 2018
Terasy v zahradě

Terasy v zahradě

více
10 / 4 / 2018
Užitková zahrada: Úkoly na duben

Užitková zahrada: Úkoly na duben

více
REKLAMA
reklama
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace