5 nejčastějších otázek při výběru vysokotlakého čističe

ZAHRADA  |  DISKUSE (0)
14 / 03 / 2018
5 nejčastějších otázek při výběru vysokotlakého čističe

Vysokotlaké čističe jsou všestranným pomocníkem ve vaší domácnosti. Zvládnou precizně a rychle vyčistit nejodolnější nečistoty.

Máme pro vás odpovědi na pět nejčastějších otázek při výběru wapky.

Na co se vysokotlaké čističe používají?

Vysokotlaké čističe se používají na odstranění nečistot. Usnadní vám práci a ušetří čas při mytí zahradního nábytku, terasy, auta, kola, fasády, chodníku nebo plotu. S použitím nástavců s nimi můžete čistit okapy nebo odčerpávat nečistoty z vodní hladiny. Tlakové myčky jsou nejen extrémně rychlé a výkonné, ale také vám ušetří obrovské množství vody.

wapka

Jaké jsou mezi nimi výkonnostní rozdíly?

U vysokotlakých čističů platí, že čím silnější tlak, tím vyšší rychlost a účinnost mytí.

Na běžné užívání stačí zakoupit čističe s výkonem (tlakem) v rozmezí 110 až 160 barů. Přístroje s vyššími hodnotami tlaku se používají hlavně ve stavebnictví a zemědělství. Další důležitou veličinou je průtok vody za hodinu. Informuje o objemu vody, který proteče pumpou za určitý čas. Velmi úzce souvisí se správným tlakem vody. Čističe s tlakem 110 až 135 barů mají průtok 440 l/h. Čističe s tlakem 160 barů mají průtok 650 l/h. V praxi to znamená, že čím vyšší má vysokotlaký čistič průtok litrů za hodinu, tím rychleji budete mít umyto.

Rozdíl je také v doporučené době pracovního cyklu, který může být 30, 60 nebo 90 minut v kuse. Zabudované tepelné pojistky se postarají o automatické vypnutí. Vysokotlaké čističe nižších tříd jsou vyráběny pro síťové napětí 230 V. U nejvyšší řady je nutné použít třífázový (motorový) proud.


Podívejte se na kompletní nabídku vysokotlakých čističů

Jaké příslušenství je součástí?

Ke standardnímu příslušenství vysokotlakého čističe patří podvozek, tryska s paprskem, tryska s rotačním paprskem, nádoba na čisticí prostředky, hadice a další.

wapka
Podívejte se na kompletní nabídku vysokotlakých čističů

Dokoupit si můžete (pokud nejsou součástí balení vyšších modelů) kartáče různých velikostí na různě velké plochy, prodlužovací násady, pěnovací trysky, autokartáče, sady na odsávání kalu, nástavce na mytí střech a skleníků a další. Například jeden z dražších modelů vysokotlakých čističů Kärcher je vybavený také speciální sadou na ucpaná potrubí a odtoky a díky nástavci Vario Power se dá tlak vody jednoduchým otočením snadno regulovat a přizpůsobit povrchu. Co model, to nějaká vychytávka. Je na vás, které z nich se vám budou hodit.


Podívejte se na kompletní nabídku vysokotlakých čističů

Jaké čisticí prostředky se používají?

Do vysokotlakých čističů se používají čisticí prostředky s nízkou pěnovostí. Přípravky na strojní čištění jsou v dnešní době ekologicky nezávadné. Vybírat si můžete podle způsobu použití (mytí aut, fasád, mechu, kamene, plastu, dřeva atd.) univerzální pěnové čističe, které jsou na lehké znečištění nebo alkalické pěnové čističe, které odstraní ty nejodolnější nečistoty. Hadici vždy připojte k zahradnímu zdroji vody (ke kohoutku). Můžete využít i vlastní zásoby dešťové vody a připojit vysokotlaký čistič k čerpadlu.

Jak se vysokotlaké čističe udržují?

V průběhu sezóny nepotřebují čističe nějakou zvláštní péči. Na občasné čištění trysek použijte čisticí jehly, které jsou součástí příslušenství. Je však důležité vědět a mít na paměti, že vysokotlaké čističe nesmíte nechávat v místech, kde by mohla teplota klesnout pod 5 stupňů. Pokud totiž v přístroji zmrzne zbytková voda, tak materiál popraská.

Zdroj: PR článek společnosti HORNBACH

Diskuse k článku

Nebyla nalezena žádná položka ... buďte první a přidejte svůj komentář
Redakce serveru nenese odpovědnost za obsah diskuzí a vyhrazuje si právo mazat nevhodné příspěvky.

Další články sekce

15 / 3 / 2018
Černucha: Květ k sušení

Černucha: Květ k sušení

více
14 / 3 / 2018
Předjarní péče: Obnova trávniku

Předjarní péče: Obnova trávniku

více
14 / 3 / 2018
Novinka pro sečení, orbu i další práce

Novinka pro sečení, orbu i další práce

více
12 / 3 / 2018
Orchideje: Královny skleníků a parapetů

Orchideje: Královny skleníků a parapetů

více
9 / 3 / 2018
Jarní zahrada: 8 rad, jak probudit zahradu

Jarní zahrada: 8 rad, jak probudit zahradu

více
7 / 3 / 2018
Tlakové myčky odstraní nečistoty z okolí domu

Tlakové myčky odstraní nečistoty z okolí domu

více
REKLAMA
reklama
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace