Oblíbenost e-shopu jako prodejního kanálu roste

ZAHRADA  |  DISKUSE (1)
30 / 05 / 2017
Oblíbenost e-shopu jako prodejního kanálu roste

Mountfield byl jedním z prvních specializovaných prodejců zahradní techniky, který spustil prodej přes e-shop, a to již v roce 2010. Nárůst obliby je u tohoto prodejního kanálu zřejmý a tržby každý rok skokově narůstají.

„Před třemi lety jsme postavili nový e-shop na vyspělé technologické platformě a od té doby zaznamenáváme skokové nárůsty meziročních tržeb v řádech desítek procent,“ vysvětluje generální ředitelka společnosti Mountfield Jana Moravová a dodává: „Samozřejmostí je neustále se rozšiřující nabídka produktů na e-shopu, které se věnujeme velmi intenzivně.“

Zákazníci oceňují především rychlé dodání od drobností až po velké zboží, jako je traktor nebo sestava nábytku. A také dosažitelnost 24 hodin a 7 dní v týdnu.  E-shop Mountfieldu ale poskytuje nadstandardní služby oproti klasickým e-shopům. Vybrané druhy zboží zákazníkům dovezou specializovaní technici z prodejních center Mountfieldu až domů, produkt sestaví, zprovozní a vysvětlí fungování i obsluhu.

„Služba a komfort zákazníka jsou pro nás na prvním místě, stejně tak jako v kamenných prodejnách. Prodejem ale náš vztah se zákazníkem nekončí. Umíme nabídnout další benefity, jako skvělý servis, případně dodání náhradních dílů přes e-shop. A to i na stroj, který si u nás pořídili třeba před deseti lety,“ prozrazuje ředitel e-commerce  Michal Pobežal.

Většinu zboží Mountfield po objednání doručuje do 48 hodin. Pokud si zákazník vyzvedne zboží na prodejně, pak bývá připraveno už do 3 hodin od objednávky.

Nejproduktivnější měsíce jsou v sezóně zahradní techniky, to znamená od března do října. Zájem je o produkty napříč celým sortimentem: sekačky, traktory, vertikutátory, křovinořezy, plotové nůžky, čerpadla, zahradní nářadí, substráty, osiva, hnojiva a další. V letních měsících jsou hodně v kurzu bazénové věci: chemie a příslušenství. Stále více zákazníků nakupuje přes e-shop i krmivo pro psy a kočky. Technické věci jako jsou sekačky, traktory, vertikutátory objednávají spíše muži a ženy se více soustřeďují na zahradní nábytek a doplňky. O bazénech pak obvykle rozhoduje celá rodina.

Velké obraty zažívá e-shop i při různých výprodejových akcích, kterých bývá během roku několik.

Díky prodeji na internetu se daří oslovovat jinou skupinu zákazníků, kteří objednávají různé produkty pravidelně přes e-shop z pohodlí domova a v kamenných prodejnách nenakupují.

www.mountfield.cz

Diskuse k článku

Redakce serveru nenese odpovědnost za obsah diskuzí a vyhrazuje si právo mazat nevhodné příspěvky.

Další články sekce

20 / 4 / 2018
Pochlubte se muškáty

Pochlubte se muškáty

více
18 / 4 / 2018
Dopřejte si dokonalou relaxaci uprostřed zeleně

Dopřejte si dokonalou relaxaci uprostřed zeleně

více
18 / 4 / 2018
Co vás čeká na jarní květinové výstavě Flóra Olomouc

Co vás čeká na jarní květinové výstavě Flóra Olomouc

více
16 / 4 / 2018
Skalka na malém prostoru

Skalka na malém prostoru

více
11 / 4 / 2018
Terasy v zahradě

Terasy v zahradě

více
10 / 4 / 2018
Užitková zahrada: Úkoly na duben

Užitková zahrada: Úkoly na duben

více
REKLAMA
reklama
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace