Kreativní povrch pro dům i zahradu

ZAHRADA  |  DISKUSE (1)
08 / 08 / 2016
Kreativní povrch pro dům i zahradu

V posledních letech zažívá používání kamenných povrchů svou velkou renesanci – a to jak v exteriéru, tak interiéru. Ať již jde o obklady z lámané břidlice, gabiony či kamenné koberce. Kromě přírodního vzhledu, který nikdy nevyjde z módy, si kamenné povrchy získavájí oblibu i pro své praktické vlastnosti – vysokou pevnost, odolnost a s tím související dlouhou životnost. Kamenné koberce následně zaujmou i flexibilitou pokládky a nepřebernými možnostmi kombinování jednotlivých barevných variant.

Důraz na originalitu

Kamenné koberce TopStone jsou k dostání ve variantě říčních nebo mramorových oblázků v široké paletě barev. Celkem lze vybírat z 9 odstínů říčních kamínků a 15 barevných provedení u mramorové verze. Komu by ani to nestačilo, tak může sáhnout po dalších 8 barevných perleťových odstínech. Jednotlivé varianty spolu můžete libovolně kombinovat – ať již chcete ladit povrch tón v tónu, nebo naopak vytvářet kontrastní části. A ti kreativnější mohou použitím rozdílného druhu kamínků nebo jejich barev vytvářet nejrůznější vzory či klidně nápisy.

Od podlah až po stěnu

Kamenný koberec nalezne využití nejen na podlahách, ale díky systému TopWall rovněž na vertikálních plochách. V případě exteriéru jej lze bez potíží aplikovat na sokly, schody, podezdívky plotů apod. V interiéru se pak nabízí povrch využít k dekoračnímu účelu například na stěnu za televizi. Díky jeho bezespárovosti, snadné údržbě a odolnosti vůči mastnotě a vlhkosti nalezne také praktické uplatnění za kuchyňskými linkami, u krbů či v koupelnách  – včetně stěn sprchových koutů.

Výhodou je i snadná instalace, kterou zvládnete svépomocí. Připravená směs TopWall se nanáší na stěnu kovovým hladítkem. Při její realizaci navíc nemusíte u vypínačů a elektrických zásuvek složitě vyměřovat a řezat otvory, jako tomu bývá u obkladů. Povrch lze snadno tvarovat a nanášet, kam je potřeba.

Tip na závěr

Kamenný koberec je vskutku všestranný povrch. Využít jej můžete rovněž na drobné detaily – zahradní květináče, betonové zatížení slunečníkových stojanů, vázy, drobné dekorační předměty apod. Fantazii se meze nekladou!

Zdroj: PR článek společnosti TOPSTONE

Diskuse k článku

Redakce serveru nenese odpovědnost za obsah diskuzí a vyhrazuje si právo mazat nevhodné příspěvky.

Další články sekce

14 / 12 / 2017
SNÍH: Kde (ne)solit a jak ho využít

SNÍH: Kde (ne)solit a jak ho využít

více
13 / 12 / 2017
Užitková zahrada v prosinci

Užitková zahrada v prosinci

více
12 / 12 / 2017
ZAHRADNÍ PORADNA: Plody ořechů pokryté černým obalem

ZAHRADNÍ PORADNA: Plody ořechů pokryté černým obalem

více
12 / 12 / 2017
ZAHRADNÍ TECHNIKA: Základní údržba sněhové frézy

ZAHRADNÍ TECHNIKA: Základní údržba sněhové frézy

více
10 / 12 / 2017
Chráníme rostliny a stromy v zimě

Chráníme rostliny a stromy v zimě

více
8 / 12 / 2017
ZAHRADNÍ PORADNA: Proč hnědnou a měknou jablka

ZAHRADNÍ PORADNA: Proč hnědnou a měknou jablka

více
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace