Češi letos vyrazí na dovolenou za krásami domoviny

TRADICE  |  DISKUSE (0)
12 / 07 / 2014
Češi letos vyrazí na  dovolenou za krásami domoviny

Již za pár dní začne období v roce, které má většina z nás nejraději. Čas prázdnin plný pohody, koupání v moři, výletů nebo třeba jen posezení s přáteli při západu slunce. Aktuální průzkum, který pro slevový portál PEPA.cz realizovala ve druhé polovině června agentura Fruit Factory, ukazuje, že více jak polovina Čechů vyrazí letos za krásami naší domoviny. Celá pětina obyvatel si pak dopřeje dovolenou jak u moře, tak v tuzemsku.

Podobně letošní léto plánuje i oblíbená moderátorka a bývalá Miss ČR Lucie Váchová-Křížková, jež se letos rozhodla poznávat naše nejvyšší hory - Krkonoše. Na wellness pobyt vyrazí s Pepou.cz, tedy v rámci akční nabídky pořádané tímto slevovým portálem, ujít si však nenechá ani oblíbenou dovolenou v Řecku!

„První týden prázdnin strávím v Krkonoších, kde finišujeme s natáčením padesáti videí o krásách a přírodních fenoménech, které tento nejstarší český národní park nabízí. Pak protančím několik dní na orlickém tanečním Fresa Dance festivalu a čeká mě také týdenní plavba kolem řeckých ostrovů po boku manžela a našich přátel. Zbytek léta si i se synkem užijeme střídavě na chalupě u Příbrami a u vody v obytném autě v Lipně nad Vltavou. Určitě dojde i na oblíbené Krkonoše, kde ráda vyrážím i na pořádné vysokohorské túry. Proto jsem využila jedné z akčních nabídek slevového portálu PEPA.cz, zvláště když tento pobyt spojuje turistiku s možností příjemné relaxace,“ prozradila známá modelka a  vítězka soutěže Miss České republiky Lucie Váchová-Křížková.

Dle průzkumu si Češi stále více pořizují svou dovolenou na internetu (již více než 30 % respondentů) a více než čtvrtina obyvatel využívá aktuální nabídky slevových portálů, a to i v případě dlouhodobějších pobytů ve vyšší cenové hladině. „Od začátku letošního roku registrujeme zvýšený zájem zákazníků o zahraniční pobytové zájezdy do vzdálenějších destinací (hitem je například 4denní poznávací zájezd do Toskánska a Florencie), výrazně se však oproti minulému roku zvedl i prodej tematicky zaměřených víkendových pobytů v tuzemsku, jako jsou například wellness víkendy ve vybraných apartmánech v západočeských lázních nebo pobyty na jižní Moravě s ochutnávkou vína. Podobným akcím jako je ta dnešní, jsme se doposud nevěnovali. Jsme si však plně vědomi toho, že je potřeba budovat si pozitivní image napříč všemi zájmovými skupinami, které s naším podnikáním souvisí,“ doplnil výkonný ředitel slevového portálu PEPA.cz Petr Sýkora.

Také herečka Šárka Ullrichová prozradila své plány na léto: "My herci máme divadelní prázdniny. Já pojedu také do Krkonoš, protože odtud pocházím. Pojedu vlastně tam, kde mám svoje kořeny a kde člověk může načerpat co nejvíce energie. Stoprocentně pojedu do Českého ráje a s největší pravděpodobností pojedu i do Itálie navštívit přítelkyni mého bývalého přítele, se kterou jsme velmi zadobře. Nějak se to tak stalo a jezdím za ní na jedno z nejstarších míst v Itálii, je strašně romantické - je tam krásný hrad a podhradí. Lidé tam sice mají zavedenou vodu a elektřinu, ale jinak to tam už 2 000 let vypadá stejně.”

To herec a moderátor Miroslav Šimůnek během dnešní akce uvedl, že "prázdniny nemá, protože rád pracuje." A doplnil: "Kam pojedeme, to záleží na Šárce, my jsme ze stejného kraje. Já jsem byl pracovně v Dubaji, takže to pro mě byla dovolená. Teď ale natáčím seriál, dělám VIP zprávy, takže neexistuje, abych si dovolil na víc jak čtyři dny odjet. Nejspíš se, vzhledem k časovému presu, podívám jen po české krajině.”

Slevové portály se objevily jako zcela nový fenomén nakupování na internetu na začátku roku 2010 i v České republice, přičemž ve světě je zákazníci využívají již více než deset let. Na slevových portálech utratili Češi v loňském roce více než 3,3 miliardy korun. Portál PEPA.cz funguje v Česku čtyři roky a ihned po spuštění se dostal mezi pět největších tuzemských slevových portálů. V loňském roce se vyšplhal obrat portálu PEPA.cz ke 300 milionům korun, přičemž v prvním čtvrtletí 2014 se zvedl obrat o 50 procent.

Diskuse k článku

Nebyla nalezena žádná položka ... buďte první a přidejte svůj komentář
Redakce serveru nenese odpovědnost za obsah diskuzí a vyhrazuje si právo mazat nevhodné příspěvky.

Další články sekce

24 / 2 / 2017
Navštivte farmářské řeznictví a bistro Mikrofarma v Praze

Navštivte farmářské řeznictví a bistro Mikrofarma v Praze

více
29 / 11 / 2016
Nakupte dárky na Vánoce na veletrhu Stříbrné vánoční dny

Nakupte dárky na Vánoce na veletrhu Stříbrné vánoční dny

více
23 / 12 / 2015
KRÁSNÉ VÁNOCE

KRÁSNÉ VÁNOCE

více
1 / 12 / 2015
Nenechte si ujít štědrou nabídku vánočních dárků

Nenechte si ujít štědrou nabídku vánočních dárků

více
19 / 12 / 2014
VANGRAAF: Vítejte v sezóně jaro-léto 2015

VANGRAAF: Vítejte v sezóně jaro-léto 2015

více
5 / 12 / 2014
Vánoční zvyky v Evropě

Vánoční zvyky v Evropě

více
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace