Deska Wolf PhoneStar TRI získala ocenění

STAVBA  |  DISKUSE (0)
29 / 01 / 2015
Deska Wolf PhoneStar TRI získala ocenění

Akustická deska Wolf PhoneStar TRI, kterou na český trh dodává firma CIUR a.s., získala na konferenci Tiché bydlení 2015 v kategorii Akustický výrobek roku - kročejová neprůzvučnost - první místo. Výrobek zaujal porotu především svými nadstandardními vlastnostmi ověřenými nejen v akreditovaných laboratořích, ale rovněž mnoha zatěžkávacími zkouškami stavební praxe.

Konference Tiché Bydlení 2015, která se konala 14. ledna v Praze, byla ojedinělou akcí pořádanou Asociací Akustiky českého stavebnictví. Cílem konference bylo zahájení intenzivního boje proti hluku, který, jak organizátoři konference pevně věří, zahájí novou etapu stavební technologie vedoucí ke zvýšení kvality našeho bydlení z hlediska akustiky.  V rámci konference byly uděleny také ceny Akustický výrobek roku ve třech kategoriích.

Zvukově izolační desky Wolf® jsou určeny pro vnitřní izolaci podlah, stěn i stropů. Jejich největší výhodou, ve srovnání s jinými systémy, je minimální tloušťka desky, tj. 10 respektive 15 mm podle typu desky. Akustické desky Wolf® tlumí zvuk v celém frekvenčním spektru zejména v problematických nízkých hladinách. Úspěch spočívá v unikátním patentu využívající těžkou hmotu v podobě sypkého křemičitého písku, který vyplňuje vnitřní prostor třívlnného komorového kartonu. Zvuková vlna prochází až sedmi vrstvami kartonu a šesti vrstvami písku. Desky Wolf® jsou schopny zlepšit kročejový útlum až o 33 dB, vzduchová neprůzvučnost jedné desky je 36 dB.

Každodenní stavbařská praxe byla na konferenci obohacena novými informacemi zejména v oblasti akustiky stavebních konstrukcí či akustiky prostorové, která je nejvíce v českém stavebnictví opomíjena a dávána do pozadí. Bylo zřejmé, že všichni přítomní na konferenci příznivě reagovali na ohromný posun tohoto oboru, který akustika na stavbách zaznamenala.

Akustické štítky budov, katalog konstrukcí skutečných Akustických výrobků, vady a nedodělky, na které existuje řešení, prevence v oblasti projektování v podobě akustiky a dispozice, to vše zaujalo posluchače natolik, že byla zahájena příprava druhého ročníku konference Tiché Bydlení 2016.

CIUR a.s. (ISO 9001, ISO 14001 a OHSAS 18001)

Akciová společnost CIUR, která byla založena v roce 1991, patří v oblasti výroby celulózových vláken na bázi recyklovaného papíru mezi evropskou a světovou špičku. Ve výrobním závodě v Brandýse nad Labem zpracovává více než 35 tisíc tun druhotných surovin ročně. Tři samostatné výrobní technologie produkují více než 56 výrobků v 84 modifikacích. Převážně se jedná o celulózová vlákna, minerální vlákna a různé směsi vláken. Produkce firmy je rozdělena do tří divizí: tepelné, zvukové a požární izolace, dále průmyslová vlákna pro silniční stavitelství, hutnický, energetický a automobilový průmysl a technické zabezpečení budov. Firma zaměstnávající 200 zaměstnanců exportuje do více než 26 zemí světa. Má své pobočky na Slovensku a Velké Británii.

Diskuse k článku

Nebyla nalezena žádná položka ... buďte první a přidejte svůj komentář
Redakce serveru nenese odpovědnost za obsah diskuzí a vyhrazuje si právo mazat nevhodné příspěvky.

Další články sekce

2 / 3 / 2018
Multipor – vnější i vnitřní zateplení

Multipor – vnější i vnitřní zateplení

více
21 / 2 / 2018
Hlasujte pro nejlepší dřevěné stavby a vyhrajte pobyt ve srubu!

Hlasujte pro nejlepší dřevěné stavby a vyhrajte pobyt ve srubu!

více
19 / 2 / 2018
Vybíráme izolaci: Jak izolovat stropy, příčky, podlahy a podkroví

Vybíráme izolaci: Jak izolovat stropy, příčky, podlahy a podkroví

více
15 / 2 / 2018
BRAMAC rozšířil nabídku o plechovou krytinu Decra®

BRAMAC rozšířil nabídku o plechovou krytinu Decra®

více
1 / 2 / 2018
Stavební veltrh: Pozvánka na expozici společnosti Tondach

Stavební veltrh: Pozvánka na expozici společnosti Tondach

více
1 / 2 / 2018
Za rok ve svém a bez zbytečných nákladů

Za rok ve svém a bez zbytečných nákladů

více
REKLAMA
reklama
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace