Klidný a tichý domov

STAVBA  |  DISKUSE (0)
27 / 10 / 2014
Klidný a tichý domov

Hluk je velkým nepřítelem člověka. Jeho nadměrná hladina může vést dokonce k vážným zdravotním problémům, počínaje poruchami spánku, srdečními potížemi a konče poruchami imunitního systému. Ochrana proti hluku je tedy velmi důležitá z hlediska relaxace a nezbytného odpočinku. Rušit nás může soused hrající na piáno, dovádějící děti v horních patrech nebo dopravní hluk vně objektu atd. Naším cílem je dosáhnout odpovídajícího akustického komfortu v místnosti. Cest, jak toho dosáhnout je hned několik, nicméně systém izolací COMPRI® nabízí elegantní řešení pomocí akustických desek Wolf®.

Zvukově izolační desky Wolf® jsou určeny pro vnitřní izolaci podlah, stěn i stropů. Jejich největší výhodou, ve srovnání s konkurenčními systémy, je minimální tloušťka desky, tj. 10 respektive 15 mm podle typu desky. To je výhodné tam, kde je potřeba šetřit místem, například u rekonstrukcí starších domů, bytů, ale i u novostaveb. A nesmíme zapomenout i na využití v profesionálním světě nahrávacích studií apod.

Akustické desky Wolf® dokonale utlumí zvuk v celém frekvenčním spektru zejména v problematických nízkých hladinách. Úspěch spočívá v unikátním patentu využívající těžkou hmotu v podobě sypkého křemičitého písku, který vyplňuje vnitřní prostor třívlnného komorového kartonu. Zvuková vlna prochází až sedmi vrstvami kartonu a šesti vrstvami písku. Desky Wolf® jsou schopny zlepšit kročejový útlum až o 33 dB a útlum zvuku až o 36 dB. Nejpoužívanější deskou je deska Wolf® PhoneStar TRI (15 mm). Zvyšujeme komfort, snižujeme náklady. Další informace naleznete na www.compri-izolace.cz nebo také na www.ciur.cz. Vyrábí a dodává CIUR a.s. již od roku 1991.

Příklady využití akustických desek

Odhlučnění podlahy mezi byty v rekonstruovaném domě na Praze 6. Akustické desky Wolf® jsou v tomto případě lepeny na čistou vystěrkovanou podlahu. Lepení je požíváno tam, kde se na desky Wolf® aplikují pevné podlahy jako dlažba, nebo v tomto případě parkety.

V případě odhlučnění bytové příčky v Horních Počernicích se na stěnu montovaly nejprve dřevěné latě, mezi které se vložila izolace z minerálních vláken. Na takto připravený rošt se připevnily akustické desky Wolf® PhoneStar TRI a celá tato konstrukce se zaklopila sádrokartonovými deskami Diamant.

Pokud vrchní nášlapnou vrstvu bude tvořit plovoucí podlaha, instalují se akustické desky Wolf® bez lepení přímo na podlahu, na kterou se pouze aplikuje separační a vyrovnávací folie.

Diskuse k článku

Nebyla nalezena žádná položka ... buďte první a přidejte svůj komentář
Redakce serveru nenese odpovědnost za obsah diskuzí a vyhrazuje si právo mazat nevhodné příspěvky.

Další články sekce

7 / 12 / 2017
Pasivní dům projektovaný pomocí BIM

Pasivní dům projektovaný pomocí BIM

více
30 / 11 / 2017
Češi věří Bramacu

Češi věří Bramacu

více
10 / 11 / 2017
NOVÁ FASÁDNÍ OMÍTKA - až 30 km vláken v každém kbelíku

NOVÁ FASÁDNÍ OMÍTKA - až 30 km vláken v každém kbelíku

více
23 / 10 / 2017
Jak na snadné a rychlé zdění i omítání?

Jak na snadné a rychlé zdění i omítání?

více
17 / 10 / 2017
Jak zajistit tepelnou pohodu pod střechou

Jak zajistit tepelnou pohodu pod střechou

více
9 / 10 / 2017
Příčky jednoduše a pro klid v domě!

Příčky jednoduše a pro klid v domě!

více
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace