Na ticho v bytě jděte od podlahy

STAVBA  |  DISKUSE (1)
26 / 09 / 2014
Na ticho v bytě jděte od podlahy

Hluk trápí majitele mnoha bytů. Velký problém leckde znamená i samotná chůze, která se tu rozléhá. Možností, jak tuto situaci změnit, je pustit se do řešení doslova od podlahy. Důležité je přitom myslet nejen na kvalitní akustickou izolaci, ale i na správnou skladbu podlahy jako celku. Zajímavou možnost představuje systém, který je určen pro lehké plovoucí podlahy a dokáže zlepšit kročejovou neprůzvučnost až o 30 decibelů.

Plovoucí podlahy jsou po celém svém obvodě akusticky odděleny pružným okrajovým páskem od ostatních konstrukcí a celoplošně podloženy izolačními deskami. Díky tomu podlaha „plave“ v jakési „vaně“ z tohoto materiálu. Celá konstrukce přitom musí být navržena a provedena z takových materiálů, aby dokázala účinně zamezit přenosu hluku mezi místnostmi i podlažími. Protože se lehké plovoucí podlahy montují nasucho, je jejich realizace velmi rychlá.Základ systému Rockwool AKUFLOOR tvoří pružné izolační desky kamenné vlny STEPROCK HD a OSB desky, které jsou doplněné dilatačním a okrajovým páskem.  Izolační desky se pokládají přímo na nosnou konstrukci a tvoří základní pružnou akusticky izolační vrstvu. Na ně se křížem přes sebe alespoň ve dvou vrstvách volně pokládají roznášecí desky z OSB, které jsou pospojovány na pero a drážku. Jednotlivé vrstvy OSB desek jsou k sobě spojené šrouby, sponkami, nebo jsou vzájemně slepené. Poslední vrstvu podlahové konstrukce tvoří tzv. nášlapná, kde výběr materiálu závisí na individuálních požadavcích. Může zde být koberec, parkety, keramická dlažba, laminát nebo PVC.

Systémové řešení AKUFLOOR je určeno pro podlahy s maximálním zatížením do 350 kg/m2. Desky z kamenné vlny, jež jsou jeho součástí, lze pořídit v rozměru 600 x 1 000 mm a tloušťkách od 20 do 60 mm. Pro optimální akustické vlastnosti podlahy se doporučuje používat desku Steprock HD v tloušťkách v rozsahu od 25 do 40 mm. Skladba podlahy musí být přizpůsobena podmínkám výrobce nebo dovozce nášlapné podlahové vrstvy.

Diskuse k článku

Redakce serveru nenese odpovědnost za obsah diskuzí a vyhrazuje si právo mazat nevhodné příspěvky.

Další články sekce

7 / 12 / 2017
Pasivní dům projektovaný pomocí BIM

Pasivní dům projektovaný pomocí BIM

více
30 / 11 / 2017
Češi věří Bramacu

Češi věří Bramacu

více
10 / 11 / 2017
NOVÁ FASÁDNÍ OMÍTKA - až 30 km vláken v každém kbelíku

NOVÁ FASÁDNÍ OMÍTKA - až 30 km vláken v každém kbelíku

více
23 / 10 / 2017
Jak na snadné a rychlé zdění i omítání?

Jak na snadné a rychlé zdění i omítání?

více
17 / 10 / 2017
Jak zajistit tepelnou pohodu pod střechou

Jak zajistit tepelnou pohodu pod střechou

více
9 / 10 / 2017
Příčky jednoduše a pro klid v domě!

Příčky jednoduše a pro klid v domě!

více
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace