Satjam Rombo – střecha přirozeně i zajímavě!

STAVBA  |  DISKUSE (1)
04 / 04 / 2014
Satjam Rombo – střecha přirozeně i zajímavě!

Stavíte nebo rekonstruujete a řešíte výběr materiálu na střechu? Plechová střešní krytina Satjam Rombo je kvalitní, lehká i zajímavá. A určitě nebude působit okoukaně jako řada střech ve vašem okolí. Čtverce položené na koso, takzvané šablony, poskytnou střešnímu plášti šmrnc a přitom budou dobře vypadat jak na novostavbě, tak na rekonstruované horské chalupě. Tato krytina je lehká, takže například starší střechu zbytečně nezatíží. Unikátní tvarové řešení a tři velikostní formáty umožní i realizaci architektonicky velmi náročných střech. Díky své podobě, velikosti i způsobu montáže je Satjam Rombo navíc skvělou náhradou za starou eternitovou krytinu založenou na bázi cemento-azbestu. Vybírat lze z višňové, hnědé, černé, cihlové nebo může mít střecha barvu grafitové šedi.

Satjam Rombo se vyrábí z vysoce kvalitního ocelového pozinkovaného plechu, který byl dále poplastován.  Díky tomu dokáže dlouhodobě odolávat působení atmosférických vlivů, korozi i mechanickému poškození. Zásadním průlomem na trhu je však z pohledu tvarového řešení, neboť jednoduše umožňuje realizovat i architektonicky náročné střešní pláště, přitom poskytne střeše jedinečný půvab.
Z hlediska rekonstrukcí je Satjam Rombo rozměrově i vizuálně ideální alternativou za původní eternitovou krytinu založenou na bázi cemento-azbestu. Kotví se na systém čtyř zámků na každé šabloně, takže střechu po sundání eternitové krytiny není nutné přelaťovávat a pokud je krov pobitý deskami v pořádku, mohou se šablony umístit přímo na něj. Výsledkem je pevně ukotvená krytina, která na sebe dokonale navazuje, je celistvá a pevná. Protože je lehká, lze ji jednoduše využít i na starší střechy, aniž by to příliš zatížilo jejich konstrukci.

Satjam Rombo zaujme i co do rozměrů a barev. K dispozici jsou čtverce o velikosti 555x555mm, 345x345mm nebo 245x245mm z vysoce jakostního ocelového pozinkovaného plechu s povrchovou úpravou na bázi matného polyuretanu s označením Purmat 50 µm. K dispozici je i levnější varianta v podobě hrubozrnného satmatu 35 µm. Lze ji využít na střechy se sklonem od 22°. Z barev je na výběr višňová, hnědá, černá, cihlová nebo grafitová šeď. Spolu s krytinou je možné v jednom designu pořídit i veškeré příslušenství, jako startovací šablony a příponky, startovací okapové lišty, hřebenáče, závětrné lišty, úžlabí, odvětrávací tašky a mnoho dalšího.
Satjam Rombo tak umožňuje jednoduše, snadno a rychle realizovat jak rozsáhlé jednoduché střešní plochy, tak i velmi členité pláště s různými architektonickými prvky, arkýři, vikýři či rizality. Vždy přitom bude vypadat zajímavě a přirozeně zároveň.  Střešní krytinu Satjam Rombo v provedení satmat 35 µm lze pořídit od 360 Kč/m2, v podobě Purmat 50 µm od 409 Kč/m2 (ceny jsou uvedeny včetně 21% DPH).

Více informací naleznete na www.satjam.cz.

Diskuse k článku

Redakce serveru nenese odpovědnost za obsah diskuzí a vyhrazuje si právo mazat nevhodné příspěvky.

Další články sekce

7 / 12 / 2017
Pasivní dům projektovaný pomocí BIM

Pasivní dům projektovaný pomocí BIM

více
30 / 11 / 2017
Češi věří Bramacu

Češi věří Bramacu

více
10 / 11 / 2017
NOVÁ FASÁDNÍ OMÍTKA - až 30 km vláken v každém kbelíku

NOVÁ FASÁDNÍ OMÍTKA - až 30 km vláken v každém kbelíku

více
23 / 10 / 2017
Jak na snadné a rychlé zdění i omítání?

Jak na snadné a rychlé zdění i omítání?

více
17 / 10 / 2017
Jak zajistit tepelnou pohodu pod střechou

Jak zajistit tepelnou pohodu pod střechou

více
9 / 10 / 2017
Příčky jednoduše a pro klid v domě!

Příčky jednoduše a pro klid v domě!

více
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace