Za rok ve svém a bez zbytečných nákladů

STAVBA  |  DISKUSE (0)
01 / 02 / 2018
Za rok ve svém a bez zbytečných nákladů

Snad všichni, kteří se chtějí pustit do výstavby rodinného domu, mají podobná očekávání. Bydlet co nejdříve, stavět úsporně a při užívání domu šetřit na energiích. Mnozí také spoléhají na příslovečné „zlaté české ruce“ a pustí se do výstavby svépomocí. Právě pro ně je optimálním řešením stavební systém.

Co tento pojem znamená? Je to promyšlená „skládačka“ dílů pro rychlé a jednoduché stavění. Samozřejmě z materiálu, který má dobré tepelněizolační vlastnosti a jehož výrobce nabízí odborné zázemí v poradenských službách. Právě to nabízí stavebníkům Ytong.

Příkladem takového řešení je tento rodinný dům. Jeho výstavba svépomocí trvala rok, včetně kompletního vnitřního zařízení a terénních úprav. Když se rozhodovali o stavebním materiálu, přesvědčil je nejvíce systém Ytong: „Důvody byly praktické – jednoduchá a přesná práce, na stavbu domu stačí kbelík na lepidlo a míchadlo. Žádné nahazovaní „šprycu“, jádrové omítky a štuku. Nic zdlouhavého ani finančně nákladného – postačí stěrková hmota a finální štuková omítka. Veškeré drážky pro rozvody vody a elektrického vedení se dají vytvořit pomocí šroubováků,“ říkají ke svým zkušenostem majitelé domu. Navíc mezi inovace poslední doby přibyly přímo systémové vnější tepelněizolační omítka a také vnitřní omítka a stěrka. S jejich použitím je práce ještě jednodušší a tyto prvky přispívají k celkové kvalitě provedení stavby.

rodinny dum

Jak se staví bez zateplení

Majitelé se rozhodli pro jednovrstvé zdění bez zateplování a stavěli z tepelněizolačních tvárnic o šířce 50 cm. „Rozhodnutí bylo jednoduché – proč bych měl zvolit řešení, kde musím lézt na lešení několikrát za sebou? To znamená postavit zdivo, nalepit polystyrén, navrtat a ukotvit polystyrén, lepidlem všechny hmoždinky zakrýt. Pak se dává perlinka a lepidlo, druhá vrstva lepidla a finální omítka. Přitom stačí postavit, dvakrát natáhnout stěrku s perlinkou a potom finální fasádu. Navíc zdivo z Ytongu pořád dýchá a není zavřené polystyrénem jako skleník,“ vysvětluje výhody jednovrstvého zdění majitel. Takto postavené domy splňují normy pro nízkoenergetickou nebo i pasivní výstavbu a jsou plně připraveny i na nové, přísnější normy roku 2020. Jednovrstvé řešení je také velmi prozíravé s ohledem na budoucnost – životnost materiálu je takřka neomezená a dům je připraven sloužit po generace bez nutnosti dalších oprav či doplňování zateplení.

Schody za jeden den a poradenství výrobce

Součástí projektu byly i schody z Ytongu. Majitelé ocenili, že byly připraveny tak, aby si s jejich montáží poradili rovněž sami: „Schody byly nařezány naprosto přesně podle projektové dokumentace a jejich montáž nezabrala ani jeden den – opravdu super.“
Pro stavebníky svépomocí je poskytování těchto služeb důležité – díky poradenství, které zahrnuje výpočty materiálu, kladečské plány i přímou pomoc na stavbě například se založením rohů – mohou zvládnout výstavbu skutečně vlastními silami.

ZDROJ: PR článek společnosti Xella CZ

Diskuse k článku

Nebyla nalezena žádná položka ... buďte první a přidejte svůj komentář
Redakce serveru nenese odpovědnost za obsah diskuzí a vyhrazuje si právo mazat nevhodné příspěvky.

Další články sekce

21 / 2 / 2018
Hlasujte pro nejlepší dřevěné stavby a vyhrajte pobyt ve srubu!

Hlasujte pro nejlepší dřevěné stavby a vyhrajte pobyt ve srubu!

více
19 / 2 / 2018
Vybíráme izolaci: Jak izolovat stropy, příčky, podlahy a podkroví

Vybíráme izolaci: Jak izolovat stropy, příčky, podlahy a podkroví

více
15 / 2 / 2018
BRAMAC rozšířil nabídku o plechovou krytinu Decra®

BRAMAC rozšířil nabídku o plechovou krytinu Decra®

více
1 / 2 / 2018
Stavební veltrh: Pozvánka na expozici společnosti Tondach

Stavební veltrh: Pozvánka na expozici společnosti Tondach

více
22 / 1 / 2018
Veletrh DŘEVOSTAVBY  2018 – nekompromisně s dobou

Veletrh DŘEVOSTAVBY 2018 – nekompromisně s dobou

více
29 / 12 / 2017
Zateplení panelového domu pomocí provětrávané fasády

Zateplení panelového domu pomocí provětrávané fasády

více
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace