Známe nejlepší pálené střechy loňského roku

STAVBA  |  DISKUSE (0)
30 / 03 / 2017
Známe nejlepší pálené střechy loňského roku

Aktuální ročník soutěže TONDACH Pálená střecha 2016 potvrdil vysoký zájem mezi pokrývači. Více než dvě stovky přihlášených realizací svědčí o tom, že pálená krytina si udržuje místo v popředí zájmu zákazníků i pokrývačských firem.

Do dvanáctého ročníku soutěže TONDACH Pálená střecha 2016 bylo přihlášeno celkem 206 realizací, a to ve třech kategoriích – Rodinné domy, Veřejné stavby a Historické stavby. Odborná porota potvrdila zvyšující se kvalitu přihlášených realizací, což její práci příjemně ztížilo. Nakonec ocenila celkem 9 nejzdařilejších realizací ve třech stanovených kategoriích.

Podmínkou k účasti v soutěži je, aby byly přihlášené realizace pokryty pálenou střešní krytinou od společnosti TONDACH – bez ohledu na to, zda se jednalo o novostavbu, či rekonstrukci. Výherci každé ze tří kategorií obdrželi hodnotný poukaz na odběr střešní krytiny.

Nejsilnější kategorie a důraz na detail

Již tradičně měly realizace rodinných domů největší zastoupení. V letošním roce se této kategorie účastnilo 141 staveb. S počtem 40 přihlášených staveb následovala kategorie Historické stavby a kategorie Veřejné stavby se zúčastnilo celkem 25 realizací. 
Potěšující přitom je, že standardem se již stala jak velmi vysoká kvalita provedení všech přihlášených prací, tak precizní řešení všech detailů. Právě toho si odborná porota všímala nejvíce. Jedině kvalitní pokrývačská práce s technicky správným řešením měla šanci na umístění na předních příčkách.

S nejlepšími na zámku

Oceněné pokrývačské firmy převzaly ocenění na slavnostním večeru, který proběhl ve čtvrtek 9. března v příjemném prostředí nově zrekonstruovaného zámku ve Valči. Slavnostní atmosféra celého večera byla okořeněna vystoupením houslistky Lucie Klásek. Ta zahrála na výjimečné housle vyrobené z pravé pálené tašky Bobrovky.

Soutěž „Pokrývači sobě“

V návaznosti na hlavní soutěž Tondach Pálená střecha probíhá také soutěž „Pokrývači sobě“.  Každý z pokrývačů, který přihlásí svoji vlastní realizaci do hlavní soutěže TONDACH Pálená střecha, může vybrat realizaci jednoho ze svých kolegů pokrývačů a udělit mu svůj hlas. Odbornou porotou se tak stávají sami pokrývači. Realizace s nevyšším počtem hlasů pak získá mimořádnou cenu – demižon se třemi litry pravé pálené slivovice. V letošním roce toto ocenění získaly tři firmy: Střechy ŠOT s.r.o, Jaroslav Kopřiva a TESLICE CZ s.r.o.

Vítězové

Ve vysoké konkurenci v kategorii Rodinné domy vybojovala 1. místo společnost STAVITELSTVÍ STŘECHY s.r.o. za realizaci střechy rodinného domu, na kterou si majitel domu vybral moderní tašku Samba 11 v provedení Amadeus černá glazura.

V kategorii Veřejné stavby se stala vítězem rekonstruovaná střecha Smuteční síně ve Skutči realizovaná firmou Jaroslav Kopřiva. Na střechu byla použita taška Románská 12, glazura Amadeus černá.

V kategorii Historické budovy byla vyhodnocena jako nejlepší rekonstrukce střechy Kostela Nejsvětějšího Vykupitele v Radimi. Jako krytina byla zvolena tradiční bobrovka v netradiční zelené glazuře. Rekonstrukci provedla společnost KROLAN s.r.o., která ve stejné kategorii uspěla již několikrát v předešlých ročnících soutěže.

ZDROJ: PR článek společnosti TONDACH Česká republika s.r.o.

Diskuse k článku

Nebyla nalezena žádná položka ... buďte první a přidejte svůj komentář
Redakce serveru nenese odpovědnost za obsah diskuzí a vyhrazuje si právo mazat nevhodné příspěvky.

Další články sekce

6 / 9 / 2017
S tvarovkami RONDE BLOCK budete originální

S tvarovkami RONDE BLOCK budete originální

více
17 / 8 / 2017
REKONSTRUKCE STŘECHY: Montáž okapových plechů

REKONSTRUKCE STŘECHY: Montáž okapových plechů

více
26 / 7 / 2017
TVOŘÍME Z PÍSKOVCE: Jak využít na zahradě univerzální pískovec?

TVOŘÍME Z PÍSKOVCE: Jak využít na zahradě univerzální pískovec?

více
17 / 7 / 2017
Imitace textury dřeva na fasádních omítkách

Imitace textury dřeva na fasádních omítkách

více
14 / 7 / 2017
Povrchová úprava tašek má zásadní vliv na vzhled střechy

Povrchová úprava tašek má zásadní vliv na vzhled střechy

více
23 / 6 / 2017
NÁTĚR PRO PLECHOVOU STŘECHU

NÁTĚR PRO PLECHOVOU STŘECHU

více
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace