NA NÁVŠTĚVĚ: BYDLENÍ V ANGLICKÉM STYLU

INTERIÉR  |  DISKUSE (0)
07 / 05 / 2017
NA NÁVŠTĚVĚ: BYDLENÍ V ANGLICKÉM STYLU

Učarovala jim anglie. Její stylová zákoutí proto přinesli až do Prahy, k sobě domů. Anglický venkov, ten je přece jen příliš daleko. Dále než nábytek či doplňky, které v sobě nesou malý kousek z jeho šarmu.

Dobré nápady občas přijdou úplně nečekaně. A tak nebýt rozpadajícího se nábytku, Abrtovi by nezačali pátrat po kvalitnějších dřevěných solitérech. To vše jen proto, aby se zbavili těch „papírových“.

Ne a ne znovu usnout

Bydlení, které Abrtovým učarovalo, má svou podstatu v přírodě, koresponduje s krásou venkova a přitom nejde o žádnou selskou chalupu. „Největší radost mám z toho, že si bydlení vytváříme sami, od návrhu až po realizaci. V každém koutě je cítit práce našich rukou. Můj manžel to umí se dřevem, namontuje a opraví téměř všechno, já zase navrhuji a snažím se vše sladit, vymaluji, vytapetuji, ušiji závěsy a dodekoruji.“ Neutichající potřeba neustále něco měnit je v Leedě hluboko zakořeněná. Naštěstí se může dostatečně vybouřit v práci, a tak probuzené designérské geny krotit rozhodně nemusí.

loznice

Nabílo natřené palubovky na stěně v dětském pokoji a v ložnici interiér zjemňují, zesvětlují a dodávají mu venkovský šmrnc.

Západní kompas

Obří prodejce, díky nimž má mnoho lidí doma stejné kusy nábytku či doplňků, Abrtovi vyměnili za něco neobřího. Jejich dům začal pomalu, ale jistě nabírat „západní kurz“ a stal se z něj půvabný domov z anglického a francouzského venkova. Cesta k němu však úplně jednoduchá nebyla a zařídit si bydlení tak, aby vyhovovalo jejich vkusu, vyžadovalo něco více než jen nakouknout a koupit. Nezůstávalo jim nic jiného, než se pustit na strastiplnou cestu podnikání. „Byl to krok do neznáma, ale neustále nám chyběl bytový design, který by se nám líbil.“ A to byl začátek Anglické sezóny.

loznice stolek

detsky pokoj tapeta

Tapety sehrávají v bydlení Abrtových významnou roli. Najdete je téměř všude a každá je jiná – jemná a krásná. Navzájem si neškodí, naopak, vytvářejí dokonalou souhru.

schodiste stupne

Abrtovi neponechali nic náhodě, dokonce i schodiště vypráví svůj vlastní příběh.

kuchyne - patchwork

Patchwork na stěně rozveselí i ten nejsmutnější interiér. Abyste to příliš nepřehnali, zkombinujte patchwork tapetu s obkládačkami v neutrálních barvách.

Neluxusní romantika

Leeda si na luxus z velkovýroby příliš nepotrpí. Dává přednost věcem, které prošly něčíma rukama, čaji, protože jí dělá dobře, Anglii pro její pohodu, lidi, styl života a humor, venkovu, na který se těší, když zestárne.

„Nejsem vystudovaný designér, a i přesto navrhuji zákazníkům bydlení ve stylu anglického či francouzského bydlení (minimalistický byt bych určitě navrhnout neuměla). S manželem to máme rozdělené. On je v obchodě, stará se o příjem a dopravu zboží a o celkový chod obchodu, a já jezdím k zákazníkům, navrhuji, objednávám zboží, starám se o PR a o webové stránky. A aby to nebylo jen o práci, miluji jízdu na kole, procházky se psem, setkávání se se zajímavými lidmi a cestování.“

obývák

Okenní příčka předělila velkou místnost na dvě menší. V jedné se odpočívá a v druhé se pracuje.

obyvak knihovna

Tmavou pohovku si můžete dovolit jen tehdy, když ji můžete usadit do větší a prosvětlené místnosti.

Připravila: Lucia Ho-Chi :: Foto: Leeda Abrtová, www.anglickasezona.cz

Diskuse k článku

Nebyla nalezena žádná položka ... buďte první a přidejte svůj komentář
Redakce serveru nenese odpovědnost za obsah diskuzí a vyhrazuje si právo mazat nevhodné příspěvky.

Další články sekce

15 / 12 / 2017
KVĚTINY NA VÁNOCE

KVĚTINY NA VÁNOCE

více
14 / 12 / 2017
Úspěšná přestavba: Nenáročně a prakticky

Úspěšná přestavba: Nenáročně a prakticky

více
7 / 12 / 2017
JAK SI SPRÁVNĚ VYBRAT VÁNOČNÍ STROMEK?

JAK SI SPRÁVNĚ VYBRAT VÁNOČNÍ STROMEK?

více
6 / 12 / 2017
Proměna: Obývací pokoj z polotovarů

Proměna: Obývací pokoj z polotovarů

více
6 / 12 / 2017
Jak efektně upravit stěny

Jak efektně upravit stěny

více
28 / 11 / 2017
Romantický industriál: Interiér navržený majitelem

Romantický industriál: Interiér navržený majitelem

více
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace