Jak na předvánoční úklid se značkou Spontex

INTERIÉR  |  DISKUSE (2)
16 / 12 / 2011
Jak na předvánoční úklid se značkou Spontex

Z obchodů na nás pomalu začíná dýchat atmosféra Vánoc, děti začínají psát svá přání Ježíškovi a to vše značí, že jsme k Vánocům opět o krok blíž. Začíná maraton úklidu, praní, leštění, umývání… Každá hospodyňka si přeje mít dokonale uklizený byt či barák, když už konečně dosedne ke štědrovečerní večeři. Spontex Vám přináší rady, jak si předvánoční úklid co nejvíce zjednodušit a udržet si úsměv na rtech.

Úklid bychom si měli rozdělit do několika fází a víkendů. Málokomu se chce dělat generální úklid přes týden nebo na poslední chvíli, kdy nás čekají ještě další starosti s pečením cukroví, vánoční výzdobou, nákupem a balením dárků. Začít bychom měli postupně tam, kde nám úklid vydrží co nejdéle a postupovat systematicky od shora dolu.

Spontex-logo

Na řadě jsou pavučiny

Nejdříve se musíme zbavit všech pavučin, kterých po celém baráku nebo bytě najdete určitě požehnaně. Kolikrát se to ale snadno řekne. Stávalo se Vám, že Vás neustále trápil pohled na pavučiny vysoko na stropě, na schodišti, v garáži, na fasádě Vašeho baráku? Ale všechny Vaše pomůcky byly příliš krátké? Skvělým pomocníkem pro Vás bude Spontex teleskopický smeták. Speciálně tvarovaná hlava do trojúhelníku se dobře přizpůsobí stěně a skvěle zapadne do rohů. Oceníte teleskopickou tyč, se kterou dosáhnete až do výšky 3 metrů.

Mytí oken

Když už máme všechny pavučiny a nečistoty smeteny, je nejlepší začít umýváním oken, které zabere poměrně dost času a není zrovna příjemné si máčet ruce celou dobu ve vodě, když mrzne.  Proto doporučujeme vyzkoušet Spontex stěrku na okna 2 v 1 s teleskopickou tyčí, díky které se mytí oken stane příjemnou a pohodlnou činností bez namáčení rukou. Zbavíte se nošení židle nebo štaflí sem a tam, jelikož má stěrka lehce nastavitelnou, teleskopickou tyč, která je až 120 cm dlouhá. Dosáhnete tak na celou výšku okna.

Pro vyleštění oken a otření parapetů můžete využít Spontex Multi mikoutěrku. Struktura utěrky z  mikrovláken pohltí prach i vlhkost do sebe a nehrne jej pouze před sebou, jako je tomu u ostatních utěrek. Utěrka je vhodná na používání za sucha i mokra, a lze ji použít i jako prachovku, kterou využijete při další fázi úklidu. A to utírání prachu ze všech vystavených ozdob, poliček a nábytku.

Nedřít se s podlahou

Přeci jen podlahu před Vánoci je obtížné udržovat neustále v pořádku. Klasickou metodou je to dost namáhavé, proto máme pro Vás mnohem elegantnější řešení úklidu podlahy. Úklid zefektivníte a zrychlíte s mopem QuickMax, který má samo-ždímací systém. Nemusíte vůbec sahat na mokrý hadr, máchat si při tom ruce ve špinavé vodě a namáhavě se ho snažit vyždímat. Pohodlí při úklidu Vám umožní nastavitelná teleskopická tyč a jednoduchost použití mopu. Hlava mopu je tvořena náhradou z mikrovlákna, která se dá jednoduše vyměnit. Díky účinnému ždímacímu systému ho můžeme doporučit na úklid všech druhů podlah, včetně dřevěných a plovoucích podlah.

Když „úřadují“ děti

Také se Vám stalo, že když máte již všechno naklizené, vyčištěné a naleštěné, přijde Vaše ratolest a rozlije na podlahu šťávu, nebo rozpatlá jídlo po kuchyňské lince? V těchto případech je dobré mít při ruce Spontex vlhčené utěrky, které snadno odstraní nečistoty. Jsou vhodné na všechny typy povrchů v kuchyni k odstranění prachu, skvrn od jídla třeba na mikrovlnce i uvnitř, na kuchyňské lince, na podlaze. Použitím antibakteriální vlhčené utěrky snížíte i výskyt nežádoucích bakterií.

Věřím, že Vám naše rady zjednodušily úklid, a tak můžete ušetřený čas věnovat dekoracím a vánoční výzdobě Vašeho domova. Hezké prožití Vánočních svátků Vám přeje Váš ježek Ernie

Diskuse k článku

Redakce serveru nenese odpovědnost za obsah diskuzí a vyhrazuje si právo mazat nevhodné příspěvky.

Další články sekce

14 / 12 / 2017
Úspěšná přestavba: Nenáročně a prakticky

Úspěšná přestavba: Nenáročně a prakticky

více
7 / 12 / 2017
JAK SI SPRÁVNĚ VYBRAT VÁNOČNÍ STROMEK?

JAK SI SPRÁVNĚ VYBRAT VÁNOČNÍ STROMEK?

více
6 / 12 / 2017
Proměna: Obývací pokoj z polotovarů

Proměna: Obývací pokoj z polotovarů

více
6 / 12 / 2017
Jak efektně upravit stěny

Jak efektně upravit stěny

více
28 / 11 / 2017
Romantický industriál: Interiér navržený majitelem

Romantický industriál: Interiér navržený majitelem

více
23 / 11 / 2017
NA NÁVŠTĚVĚ: Chalupa pod lesem

NA NÁVŠTĚVĚ: Chalupa pod lesem

více
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace