Ta správná krbová kamna pro zahřátí

INTERIÉR  |  DISKUSE (0)
22 / 08 / 2017
Ta správná krbová kamna pro zahřátí

Krbová kamna vytvářejí příjemné teplo a útulnou atmosféru. V zimě citelně odlehčují ekonomické náročnosti hlavního topení a hospodárně doplňují vytápění. Na jaře a na podzim se zase vyplatí v chladnějších dnech pro občasné zatopení. Víte ale, podle čeho krbová kamna vybírat?

Sálavé a konvekční teplo

Krbová kamna mohou v závislosti na konstrukčním typu a použité technologii vydávat dva druhy tepla – sálavé a konvekční. U sálavých kamen hlavní teplo vychází do okolí přes skleněné okénko ohniště a efekt je srovnatelný se slunečním zářením nebo táborákovým ohněm. Konvekční kamna vytvářené teplo uvolňují do celé místnosti a dále do celého domu přes vzduchové otvory v obložení.

Jaký materiál na jaké použití?

Každý materiál má své specifické vlastnosti a vzhled. Ocelová kamna se chovají jinak než kamna z přírodního kamene nebo keramická kachlová kamna. Rozsáhlou nabídku kamen všech materiálů najdete v projektových marketech Hornbach se zárukou trvale nejnižších cen.

Kamna z oceli rychle hřejí a rychle také chladnou. Jsou tedy vhodná do místností, které je třeba rychle vyhřát, jako jsou například dílny či sportoviště, ale při nepoužívání rychle vychladnou.

Pro všechny druhy kamene – ať již se jedná o mramor, žulu, přírodní kámen nebo mastek – platí, že je každý jednotlivý výrobek unikát. Materiál se musí použít tak, jak se získává v přírodě. Křemenné žíly, póry, průduchy nebo barevné odstíny nelze změnit. Z toho důvodu se mohou vystavené vzorky nebo zobrazené produkty vzhledově lišit od dodaného zboží.

 

Krbová kamna s obložením potřebují na pořádné rozehřátí delší dobu, teplo si ale uchovají po delší dobu. Vyhřátý prostor tak rychle nevychladne a tepla si lze užívat ještě den poté. Mezi tento typ kamen patří například krbová kamna Thorma BORGHOLM s keramickým obležením, dobrou výhřevností a tepelnou účinností 81 %. Kamna mají odkládací prostor a díky prosklené části máte možnost vychutnat si kouzlo ohně.

Každý druh kamen má odlišnou montáž, ale podstata zůstává stejná. Rádi byste si krbová kamna namontovali sami, ale nejste si jisti, jak na to? Napojení kouřovodu, namontování komínu anebo výměna radiátoru jsou náročnější činnosti, ale s návody odborníků z Hornachu to zvládnete. Zajímají vás také další užitečné informace týkající se kamen a vytápění? Pak se inspirujte praktickými radami a tipy na stránkách společnosti Hornbach.

Krbová kamna s teplovodním výměníkem

Jedná se o univerzální zařízení, díky kterému můžete vytápět šetrně a ekologicky. V těchto kompaktních kamnech je zabudován výměník tepla, který lze bezproblémově zkombinovat se stávajícím systémem vytápění.

Část tepla krbových kamen se používá pro přímé vytápění místnosti. Zbytek tepla putuje do tepelného zásobníku. Ten je zásobován vzniklou tepelnou energií také z dalších zdrojů, jako je například solární zařízení nebo topný kotel. Vytvořené teplo se ze zásobníku využívá dle potřeby pro zásobování ústředního vytápění nebo ohřev vody.

Teplovodní krbová kamna HS FLAMINGO Aquaflam VARIO BARMA zaujmou svým neotřelým vzhledem a praktickými rozměry. Jsou určené k vytápění obytných místností, rekreačních zařízení i pracovních míst. Teplovodní systém může být otevřený nebo uzavřený, zapojený s pomocným oběhovým čerpadlem nebo jako samotížný.

Krbová kamna s filtrem na jemný prach

Dnes již dosahují bezkonkurenčních hodnot v produkci tepla a také stupni účinnosti. Díky nejnižšímu podílu prachu překonávají ty nejpřísnější požadavky pro ochranu před imisemi.

Některé krby mohou využívat technologii ECOplus, což je inovace vyvinutá ve spolupráci s Frauenhofer institutem pro stavební fyziku ve Stuttgardu. Oproti běžným ohništím se tento vysoce účinný koncept spalování vyznačuje vysoce pevnou, hladkou, speciální bílou keramikou a keramickým filtrem na jemný prach. Díky tomuto filtru jsou škodliviny obsažené ve zplodinách redukovány na minimum, čímž se značně zvyšuje stupeň účinnosti ohniště. Speciální keramika se k tomu navíc stará o značně zvýšené hodnoty vyzařovaného tepla.

Už víte, jaká kamna se hodí pro váš domov? Vyberte a nakupte veškerý sortiment online a nechte si vše pohodlně doručit až domů.

ZDROJ: PR článek společnosti HORNBACH

Diskuse k článku

Nebyla nalezena žádná položka ... buďte první a přidejte svůj komentář
Redakce serveru nenese odpovědnost za obsah diskuzí a vyhrazuje si právo mazat nevhodné příspěvky.

Další články sekce

29 / 1 / 2018
Domek plný lásky: Rodičovský dům zkrášlen zrestaurovaným nábytkem

Domek plný lásky: Rodičovský dům zkrášlen zrestaurovaným nábytkem

více
25 / 1 / 2018
Pěstování kaktusů - zimní péče

Pěstování kaktusů - zimní péče

více
29 / 12 / 2017
Jak se starat o pokojové rostliny v zimě

Jak se starat o pokojové rostliny v zimě

více
27 / 12 / 2017
Tradičně, ale nově: Bydlení v objetí přírody

Tradičně, ale nově: Bydlení v objetí přírody

více
15 / 12 / 2017
KVĚTINY NA VÁNOCE

KVĚTINY NA VÁNOCE

více
14 / 12 / 2017
Úspěšná přestavba: Nenáročně a prakticky

Úspěšná přestavba: Nenáročně a prakticky

více
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace