NA NÁVŠTĚVĚ: Bydlení ve stylu vintage

INTERIÉR  |  DISKUSE (0)
27 / 06 / 2017
NA NÁVŠTĚVĚ: Bydlení ve stylu vintage

Domek, který jsme navštívili je mixem různých stylů. Snoubí se v nich staré s novým, historické s moderním, jemné materiály s tvrdými, jako je kov, koupené s vyrobeným. Mít více času, vyrobeného by bylo mnohem více. Velkými změnami se však mohou chlubit stěny. Pro vaši inspiraci přinášíme čtyři způsoby nástěnné výzdoby, u nichž více než peníze hrají hlavní roli praktická řešení a vtipné nápady.

Černo-bílá na plný úvazek

Mezi barvami nemají příliš dobrou pověst. Jsou prý nudné a nevýrazné a z jejich kombinace „vyleze“ zase jen šedá myš. Našli jsme ale místo, kde černá a bílá vynikají a jejich šedé spojení se rázem mění v půvabnou labuť.

Monika žije se svou rodinou v malém rodinném domku u Prahy. Nespěchala, chvilku počkala, chvilku jen tak bydlela a postupně zjistila, co její dům potřebuje a kde to pohovce sluší nejvíce. Po několika letech neustálého předělávání se konečně dočkala výsledku, který se jí líbí. Počátky nápadů se u ní datují už od dětství. Máte-li rodiče, jimž záleží na tom, jak to doma vypadá, něco málo z toho, ale možná i více, zůstane i ve vás. Takové už je kreativní prostředí, kde se stále něco děje. Od zařizování vlastního dětského pokoje přešla k levnému zařizování svých studentských podnájmů. Potom přišlo manželství, rodina a s nimi i muž, velmi tolerantní, který Monice nechává dostatek prostoru na to, aby se designérsky vyžila. „Mohu doma dělat cokoliv a je to vždy celkem kladně přijato.“ Díky blogu se Monika může vyvíjet i dále. Může se realizovat a radovat i z virtuální stránky designérství. Vždyť ne všechno se vám domů vejde a na světě je přece tolik krásných věcí! „Blog je cesta, jejímž prostřednictvím přináším realitu. Takovou, jakou vidím jen já. Život s ním utíká velmi rychle, ale zato příjemně. Změnil mi život. Mám strašně málo času. Kromě toho chodím do práce a snažím se starat i o rodinné radosti. Někdy se to daří více, jindy méně. Je to taková velká jízda...“

"Mám umělecké vzdělání výtvarného směru a učím na umělecké škole. Jinak jsem „bloger“ na plný úvazek a moc mě to baví. Na svém blogu vintagelover.cz píši o bydlení, zahradě, renovaci starých věcí a vyrábění dekorací. Miluji nápady za pár korun. A inspirace? Těmi jsou skandinávský design, „vintage“ věci a hlavně bílá barva."

ORIGINÁLNÍ A VÝJIMEČNÉ

Lásku k originalitě Monika vnáší i do svého bydlení. „Náš dům je zaplněn starým nábytkem, který jsem buď koupila v bazaru, nebo jen tak objevila na půdách, ve stodolách.“ Kuchyň tak mají ze staré lékárny a železářství. To staré však dokáže úspěšně kombinovat s novými, modernějšími a designovými kousky.

Křeslové inkognito

Kamkoliv ho postavíte, vytvoří váš vlastní svět. Jste tu a přitom jste inkognito. Ani to staré nevyhazujte. Stačí jiné čalounění a okamžitě zapadne tam, kde ho potřebujete mít.

Moničina barevná škála není tak pestrá. Umí se však obklopit kousky, jejichž výjimečnost spočívá v detailech a funkčnosti. „Už několik let jsou mými barvami bílá a šedá. Jsou doplněné nějakým jemným odstínem nebo květinou ve váze.“ Díky tomu se jim bydlení jen tak snadno neokouká. Jemnost a půvab, který z tohoto prostoru vyzařuje, nenechá nikoho chladným. Je to malý zázrak, že bílá a černá dokážou bydlení udělat tak útulné.

Domek rodiny Chmelařových je mixem různých stylů. Snoubí se v nich staré s novým, historické s moderním, jemné materiály s tvrdými, jako je kov, koupené s vyrobeným.

Představte si kuchyň jako galerii. K bílému prostředí patří jednoduché nádobí, smalt nebo nerez, které do kuchyně přinesou neformální eleganci. Míchejte čisté jednoduché plochy s těmi mírně zaplněnými, nové věci se starými nebo alespoň staře působícími a buďte k sobě upřímní. Vše, co máte rádi, k vám prostě patří. Bez ohledu na to, co si kdo myslí.

Anglická zahrada v českých podmínkách – to je konstelace, jejímž výsledkem je romantické zátiší ideální pro posezení s rodinou či přáteli. Síla překrásného přísavníku tkví ve třech jednoduchých věcech – v atmosféře, atmosféře a zase jen atmosféře. I z toho nejobyčejnějšího domu dokáže vytvořit chaloupku s okouzlujícím půvabem.

Stůl miluje kytice

Ať se nacházíte kdekoliv, ať jsou květy blízko, či daleko, přineste si je ještě blíže. Ty rozkvetlé budou na vašich stolech symbolizovat ohromující sílu přírody, velkorysosti a lásky.

Text: Lucia Pristachová Hô-Chí :: Foto: Monika Chmelářová :: Odpovědná redaktorka: Monika Šestinová

 

Diskuse k článku

Nebyla nalezena žádná položka ... buďte první a přidejte svůj komentář
Redakce serveru nenese odpovědnost za obsah diskuzí a vyhrazuje si právo mazat nevhodné příspěvky.

Další články sekce

15 / 12 / 2017
KVĚTINY NA VÁNOCE

KVĚTINY NA VÁNOCE

více
14 / 12 / 2017
Úspěšná přestavba: Nenáročně a prakticky

Úspěšná přestavba: Nenáročně a prakticky

více
7 / 12 / 2017
JAK SI SPRÁVNĚ VYBRAT VÁNOČNÍ STROMEK?

JAK SI SPRÁVNĚ VYBRAT VÁNOČNÍ STROMEK?

více
6 / 12 / 2017
Proměna: Obývací pokoj z polotovarů

Proměna: Obývací pokoj z polotovarů

více
6 / 12 / 2017
Jak efektně upravit stěny

Jak efektně upravit stěny

více
28 / 11 / 2017
Romantický industriál: Interiér navržený majitelem

Romantický industriál: Interiér navržený majitelem

více
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace