Futuristické Google Glass se představí české veřejnosti

04 / 06 / 2014
Futuristické Google Glass se představí české veřejnosti

Alza.cz ve spolupráci se serverem SvetAndroida.cz představí na českém trhu zatím nedostupný technologický hit - brýle Google Glass. Od 5. června 13:00 hod. do 7. června 2014 se budou moci návštěvníci pražského showroomu Alza.cz seznámit nejen s funkcemi Google Glass, ale na vlastní oči si je vyzkoušet.

„Google Glass patří bezesporu k nejzajímavější technologické novince poslední doby. Ačkoliv jsou ještě stále v testovacím provozu a jejich prodej v USA je omezen, není daleko doba, kdy si je bude moci koupit každý, kdo o ně bude mít zájem. V České republice se počet exemplářů, které se pohybují mezi odborníky, odhaduje do jedné desítky a nás velmi těší, že budeme moci Google Glass představit české veřejnosti a nabídnout brýle k vyzkoušení,“ komentuje Petr Mišák, manažer SvetAndroida.cz.

Google Glass patří do kategorie nositelných technologií, tzv. Wearables, které zažívají boom. Většina výrobců spotřební elektroniky své první produkty již představila a vyvíjí nové, vylepšené verze nebo se k tomu v brzké době chystá. Wearables jsou produkty, které uživatel nosí přímo na těle a je jejich prostřednictvím propojen s digitálním světem. K nejdostupnějším wearables současnosti patří chytré hodinky a náramky. Vývoj však postupuje velmi rychle a zdá se, že fantazii se meze nekladou - v budoucnosti budeme používat nejen chytré brýle, ale pravděpodobně i oblečení, obuv, zubní kartáčky, ochranné helmy či obojky pro domácí mazlíčky opatřené čipy a diodami, které vytvoří z obyčejné věci digitální zařízení.


„Již nyní má Alza.cz v nabídce více než 50 produktů z kategorie Wearables a plánuje rozšiřování nabídky tak, jak budou jednotlivé produkty uváděny do prodeje. Nejpočetněji jsou zastoupeny chytré hodinky, fitness náramky a zařízení pro monitoring zdravotního stavu. Jedna z našich posledních prodejních akcí potvrdila, že o nositelná zařízení je mimořádný zájem. Poté, co byla cena chytrých hodinek u modelu Samsung Galaxy Gear V7000 snížena z původních 7.999 Kč na 2.990 Kč, vyprodaly se všechny kusy během jediného dne,“ říká Šárka Jakoubková, PR manažerka Alza.cz. Aktuálně nejprodávanějším nositelným zařízením z nabídky Alza.cz je sporttester Fitbit Flex pro bezdrátový monitoring nejen sportovních aktivit, ale i spánku.

Diskuse k článku

Nebyla nalezena žádná položka ... buďte první a přidejte svůj komentář
Redakce serveru nenese odpovědnost za obsah diskuzí a vyhrazuje si právo mazat nevhodné příspěvky.

Další články sekce

15 / 10 / 2016
Lepení na strop

Lepení na strop

více
11 / 10 / 2016
Nová generace nabíjecích baterií GP nabízí lepší vlastnosti i design

Nová generace nabíjecích baterií GP nabízí lepší vlastnosti i des...

více
6 / 10 / 2016
Připravte se na topnou sezónu s pomocníky SOLO

Připravte se na topnou sezónu s pomocníky SOLO

více
24 / 9 / 2016
Konzervace bylinek na zimu

Konzervace bylinek na zimu

více
19 / 9 / 2016
Při malování či lepení obkladů nezapomeňte na vhodný penetrační nátěr

Při malování či lepení obkladů nezapomeňte na vhodný penetrační n...

více
9 / 9 / 2016
Ekologické a ekonomické vytápění, to jsou krbové vložky Romotop Heat

Ekologické a ekonomické vytápění, to jsou krbové vložky Romotop H...

více
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace