Jak udržet slunce za okny?

17 / 04 / 2018
Jak udržet slunce za okny?

Možná si teď klepete na hlavu, těšíte se na první jarní sluníčko a říkáte si, proč byste měli něco takového chtít. Jenže až přijde léto, ostré světlo vás nenechá dospat a polední horka rozpálí byt. Stínění vám přirozeně umožní kdykoliv pustit paprsky opět dovnitř, budete-li si to přát, nemusíte si je tedy odepírat nastálo.

Žaluzie - funkční a elegantní doplněk domácnosti

Nejčastěji volenou variantou stínění jsou bez debat praktické žaluzie, s jejichž pomocí můžete plynule regulovat množství světla, jemuž dovolíte proniknou do vaší domácnosti. Ta se díky nim zároveň méně vyhřeje, takže v letních parnech ušetříte na klimatizaci. Žaluzie se vyrábí v mnoha funkčních i designových provedeních a v široké paletě barev, jistě tedy najdete něco přesně na míru pro vaši ložnici.

Horizontální žaluzie

Jasným favoritem z hlediska četnosti použití jsou v českých domácnostech horizontální žaluzie. Většina lidí si oblíbila jejich moderní a lehoučkou hliníkovou variantu, milovníci klasiky pak mohou volit luxusní ze dřeva. Hliníkové lamely jsou snadno ovladatelné, vyznačují se vysokou odolností proti poškození a jejich čištění je hračka. Dřevěná varianta vám zase v interiéru vykouzlí romatickou atmosféru. Bytoví designéři si oblíbili také plisse žaluzie, kdy je místo lamel využívána ohýbaná látka.

Vertikální žaluzie

Vertikální žaluzie vypadají jako látkové pruhy, které jsou zavěšeny na podlouhlém nosiči. Jejich primární funkcí je zastínění větších skleněných ploch, proto se s nimi často setkáte v kancelářích masážních salonech či jóga studiích. Současně jsou ovšem čím dál větším hitem v moderních domácnostech, protože představují skutečně zajímavé moderní řešení. I v paneláku je můžete vyzkoušet jako zastínění balkonu! Kromě neotřelého vzhledu a vynikající ochrany před sluncem vás také skryjí před nevítanými zraky sousedů. K dispozici jsou ve variantě polyesterové, bavlněné i sklotextilové.

Interiérové a atypické žaluzie

Speciální kategorii představují interiérové žaluzie, které jsou určeny k umístění nejen na okna, ale i na stěny či strop - prostě kamkoliv v místnosti. Poznáte je na první pohled, protože pokrývají okno celé, nejen jeho skleněnou plochu. Hodí se také na tzv. kastlíková okna, starší typ oken, který tvoří dvě na sobě nezávislé výplně. Pro nestandardně velké plochy budete muset hledat žaluzie atypických rozměrů s širšími lamelami a zesílenou konstrukcí. Alternativou mohou být tzv. japonské stěny, látkové panely, které se zavěšují do horního profilu.

Venkovní žaluzie

Venkovní žaluzie, jinak zvané předokenní, jsou specifické v tom, že zastaví slunce již za oknem. Představují proto vysoce efektivní alternaivu stínění interiéru - dokážou zabránit prosvitu až z 80 %, přičemž současně zachovávají v místnosti dostatečné denní světlo. Mnohem lépe než jakýkoliv jiný typ žaluzií také dokážou zabránit přehřívání vaší domácnosti. Montují se zvenčí, do předem připraveného prostoru pod fasádou, na fasádu nebo přímo na okno. Ovládat je ovšem můžete zevnitř, a to manuálně či pomocí motorového ovládání na spínač.

Při výběru žaluzií hleďte na typ okna

I když jste si již s definitivní platností vybrali například horizontální žaluzie, vaše rozhodování zdaleka nekončí. Specializovaný výrobce bude na svých stránkách vždy nabízet několik typů žaluzií, zpravidla dle druhu oken. Jiné jsou třeba na plastová okna a eurookna, jiné pro paneláková či špaletová, případně starší typy oken. U nich lze uplatnit žaluzie meziskelní. Eurooknům zase nejlépe sluší snadno ovladatelné ISSO žaluzie, jež se pevně přichytí k oknu.

Specialista na stínění

Přirozeně je možné žaluzie nainstalovat svépomocí, ne každý si na to však troufne. Proto je výhodou pořídit si je přímo u výrobce, který navíc nabízí i jejich odbornou instalaci. Zároveň může přispět fundovanou radou, nejste-li si jisti, zda jste opravdu zvolili správně. Obrátíte-li se na společnost Univers, budete se moci osobně zastavit do některé z prodejen v Plzni, Kladně, Českých Budějovicích či v Ústí nad Labem. Rádi vám poradí také s výběrem doplňků k žaluziím, jako je například síť proti hmyzu.

ZDROJ: PR článek společnosti Univers Tech s. r. o.

Diskuse k článku

Nebyla nalezena žádná položka ... buďte první a přidejte svůj komentář
Redakce serveru nenese odpovědnost za obsah diskuzí a vyhrazuje si právo mazat nevhodné příspěvky.

Další články sekce

6 / 4 / 2018
Vyhlaste válku zaschlé špíně

Vyhlaste válku zaschlé špíně

více
3 / 4 / 2018
Revoluční koberce Vivendi

Revoluční koberce Vivendi

více
9 / 3 / 2018
Víte kam vyhodit textil, linoleum a další specifický odpad?

Víte kam vyhodit textil, linoleum a další specifický odpad?

více
7 / 3 / 2018
Úvěry jsou po letech levnější než hypotéky

Úvěry jsou po letech levnější než hypotéky

více
5 / 3 / 2018
Zatočte s nadměrnou vlhkostí v domácnosti

Zatočte s nadměrnou vlhkostí v domácnosti

více
30 / 12 / 2017
Jak se zbavit plísně na stěnách

Jak se zbavit plísně na stěnách

více
REKLAMA
reklama
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace