KORASMART 1200 řeší zvýšenou vlhkost v koupelně

21 / 04 / 2017
KORASMART 1200 řeší zvýšenou vlhkost v koupelně

Zvýšená vlhkost v interiéru je problémem mnoha domů i bytů. Zhoršuje klima a představuje riziko vzniku plísní. Největší zátěží trpí koupelna. Zde nestačí pouze nárazové větrání, ale ventilaci je nutné řešit průběžně.

Efektivní cestu představuje lokální větrací jednotka s rekuperací tepla KORASMART 1200, jež je vybavena automatickým odvlhčováním a elektronicky uzavíratelnou klapkou. Jednotka účinně odvádí vlhkost mimo interiér a zároveň zpětně získává teplo z  odváděného vzduchu z místnosti, jímž předehřívá čerstvý vzduch. Prostor se tak zbytečně neochlazuje. Jednotka KORASMART 1200 je vybavena automatickou regulací výkonu podle aktuální vlhkosti vzduchu v místnosti. Pro její provoz není nutné instalovat rozvody vzduchu a lze s ní řešit větrání jen ve vybraném prostoru. Je tak ideálním řešením pro novostavby i rekonstrukce.

Jednotka KORASMART 1200, již na trh uvedla značka KORADO, odsává spotřebovaný a příliš vlhký vzduch a odvádí ho z interiéru ven. Současně s tím dovnitř přivádí stejné množství čerstvého vzduchu, který předehřívá teplem získaným z odpadního vzduchu. Dokáže přitom využít až 68 % tepla z odpadního vzduchu, a to bez vzniku kondenzátu v jednotce. Nízké provozní napětí jednotky 12V je ideální právě pro koupelny a prostory se zvýšenou vlhkostí.

S automatickým odvlhčováním a elektronicky uzavíratelnou klapkou

KORASMART 1200 je vybaven automatickou regulací výkonu podle aktuální vlhkosti vzduchu, takže neprodleně reaguje na daný stav vzduchu v místnosti. Tím pomáhá zajišťovat zdravé klima v místnosti, brání vzniku plísní a dalším škodám způsobeným trvale vysokou vlhkostí.

Pokud relativní vlhkost vzduchu v místnosti poklesne, jednotka se automaticky vypne. Zároveň elektronicky ovládaná klapka uzavře přívod i odvod vzduchu tak, aby nedocházelo k jeho přirozenému (neřízenému) proudění do a z místnosti. Jednotka je na přívodu i odvodu vzduchu vybavena hrubým prachovým filtrem, díky čemuž zamezuje pronikání nečistot do interiéru. KORASMART 1200 umožňuje přivést do interiéru až 30m3 čerstvého vzduchu za hodinu.

I pro malou koupelnu

Větrací jednotka s rekuperací KORASMART 1200 se jednoduše a rychle zabuduje, postačuje vyvrtat skrz vnější stěnu otvor o průměru 120 mm. Do tohoto otvoru se vsune trubka, jež je součástí balení, utěsní se a z vnější strany se připevní krycí mřížka. Z druhé strany se pak již jen namontuje vlastní jednotka. Malé rozměry (šířka 220 x výška 350 mm x hloubka 155) umožňují jednotku využít i v minimalisticky pojaté koupelně. Jednotka využívá princip decentralizovaného řešení, takže v bytě není nutné instalovat rozvody vzduchu a lze jí vybavit pouze vybrané prostory.

Pro více informací navštivte www.korado.cz

ZDROJ: PR článek společnosti KORADO, a.s.

Diskuse k článku

Nebyla nalezena žádná položka ... buďte první a přidejte svůj komentář
Redakce serveru nenese odpovědnost za obsah diskuzí a vyhrazuje si právo mazat nevhodné příspěvky.

Další články sekce

5 / 9 / 2017
Domácí sodovkárny: Nevěřte mýtům o přípravě domácí perlivé vody

Domácí sodovkárny: Nevěřte mýtům o přípravě domácí perlivé vody

více
10 / 8 / 2017
NA ZDRAVÍ : OSVĚŽUJÍCÍ ZDRAVÉ LIMONÁDY

NA ZDRAVÍ : OSVĚŽUJÍCÍ ZDRAVÉ LIMONÁDY

více
2 / 8 / 2017
OKURKOVÁ SEZÓNA: S okurkami si v létě rozhodně neodpočinete

OKURKOVÁ SEZÓNA: S okurkami si v létě rozhodně neodpočinete

více
13 / 7 / 2017
Aby byl úklid domácnosti ještě jednodušší

Aby byl úklid domácnosti ještě jednodušší

více
13 / 7 / 2017
Kvetoucí truhlíky: JAK PĚSTOVAT PETÚNIE, ABY SE JIM DAŘILO?

Kvetoucí truhlíky: JAK PĚSTOVAT PETÚNIE, ABY SE JIM DAŘILO?

více
12 / 7 / 2017
Velká soutěž v časopise Zahrada prima nápadů

Velká soutěž v časopise Zahrada prima nápadů

více
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace