Postup na zateplený zahradní domek

23 / 03 / 2018
Postup na zateplený zahradní domek

Co byste řekli na domek, který můžete snadno vytápět, věnovat se v něm svým koníčkům, občas v něm možná i přespat a přitom by nebyl ani příliš drahý? Že přesně takový potřebujete? V tom případě čtěte dál a dozvíte se víc.

1. Původní zahrada

Vypadala dobře, ale trochu fádně. Navíc, po uhynulém stromě zůstalo prázdné místo. Všechno začalo skrývkou ornice a nasypáním štěrku.

2. Umístění

Použili jsme nejdříve makadam, potom světlý vápencový štěrk. Mezitím náš dodavatel zhotovil v dílně stěny rámové konstrukce a přivezl je na pozemek.

3. Stavba stěn

Stěny jsou přimontované ke sloupkové konstrukci a k podlahovým, resp. horním hranolům silnými šrouby. K chatce vede zemní elektrický kabel.

4. Střecha

Pultová střecha zakrytá izolačními pásy je správně odvětraná a větrací otvory jsou překryté mřížkami proti vnikání hmyzu.

5. Okna

Jsou na dvou stěnách. Využili jsme levnější plastová okna ve standardní velikosti s izolačním dvojsklem. Vnitřní strop je také izolovaný polystyrenem.

6. Úprava okolí

Po úpravě stěn plastovým obkladem byla stavba dokončená. Vysadili jsme nízké jehličnany, levandulové polokeře. Vyrovnali jsme štěrkový zásyp.

7. Interiér

Takto vypadá náš domek zevnitř. Pohodlně se sem vejde široký stůl na rádiová zařízení, regály, elektrická kamna.

8. Osvětlení

Okna zabezpečují dostatečné osvětlení stolu, v případě potřeby si lze zapnout elektrické osvětlení. Stěny jsou upravené ekologickými deskami OSB.

9. Vstupní dveře

Opět je použitý standardizovaný levnější výrobek s dostatečnými pevnostními a izolačními vlastnostmi.

Rada autorky
Pokud si chcete pořídit domek na klíč, nedejte se odradit přemrštěnými nabídkami. Věnujte vyhledání firmy víc času a nakonec získáte domek s dobrým poměrem ceny a vlastností.

Domek v kostce

Cena na klíč: 48 000 Kč
rozměry: 2,5 × 2,5 m
vnitřní výška stropu: 2,25 m

základ: betonové tvárnice s celkovou tloušťkou 15 cm
materiál stěn: hlavně dřevo, polystyren – hranoly 120 × 120 mm, podlahový polystyren, tloušťka 120 mm, plastový obklad, desky OSB, spojovací materiál
střecha: hydroizolační pás s posypem, polystyrenová tepelná izolace
okna, dveře
spojovací materiál

O našem domku

Jak jsme si pořídili domek

Dobrý den, ráda bych se podělila o to, jak jsme spojili příjemné s užitečným. Bydlíme v rodinném domě a naše obdélníková zahrada je poměrně nudná, jelikož převládá zelená barva a panelový plot. V zahradě v rohu jsme měli vysazený strom, ale bohužel ho poškodila nemoc a museli jsme ho pokácet.

Dílnička pro modeláře

Manžel je vášnivý RC modelář, stále trpí nedostatkem prostoru na svou dílnu a najednou byl v zahradě nevyplněný prostor. Začala jsem oslovovat různé firmy s poptávkou na výstavbu drobné atypické stavby s možností celoročně ji využívat – bezúdržbového domku, dílny. Manžel si stanovil půdorysné rozměry na 2,5 × 2,5 m. Nabídky přišly neskutečně přemrštěné a všichni jen hledali důvod, proč nejít do atypu.

Za dobrou cenu

Naštěstí, seriózní řemeslníci se stále najdou. Nakonec se mi ozval mladý muž z Pezinku, pro kterého nebyl problém ani montovaný zateplený domek za přijatelnou cenu 1 900 €. Montoval ho vedle své stálé práce!!! Posílám jeho výtvor z dubna 2017. Od léta je v domku i podlaha a police. Levandule u domku byly v létě nádherně rozkvetlé.

Text a foto: Ľubica Matter

Diskuse k článku

Nebyla nalezena žádná položka ... buďte první a přidejte svůj komentář
Redakce serveru nenese odpovědnost za obsah diskuzí a vyhrazuje si právo mazat nevhodné příspěvky.

Další články sekce

17 / 4 / 2018
Postup: Oboustranný dřevěný plot

Postup: Oboustranný dřevěný plot

více
16 / 4 / 2018
Jak ochránit a obnovit dřevo

Jak ochránit a obnovit dřevo

více
9 / 4 / 2018
Postavte si přístřešek na auto

Postavte si přístřešek na auto

více
21 / 3 / 2018
Příprava techniky na sezónu

Příprava techniky na sezónu

více
21 / 3 / 2018
Nářadí, bez kterého se neobejde žádná dílna

Nářadí, bez kterého se neobejde žádná dílna

více
1 / 1 / 2018
5 nejčastějších otázek při výběru kompresoru

5 nejčastějších otázek při výběru kompresoru

více
REKLAMA
reklama
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace