Rychlá a snadná montáž sádrokartonu bez kovové konstrukce

05 / 10 / 2017
Rychlá a snadná montáž sádrokartonu bez kovové konstrukce

Instalaci sádrokartonového podhledu nebo předstěny bez předchozí montáže kovové podpůrné konstrukce umožňuje chytrý MICHNO SYSTEM od společnosti HPI-CZ. Jednoduché řešení pro bezprofilovou montáž předstěn a podhledů z deskových materiálů nabízejí tzv. distanční nastavitelné talířové kotvy. Ty jsou vhodné pro upevnění do zdiva, betonu, pórobetonu i dřevěných konstrukcí. Do plastových talířů těchto kotev se přímo upevňují zvolené desky.

Montáž desek pomocí řešení MICHNO SYSTEM je velmi rychlá. Na podkladu se jednoduše vytvoří rastr ze zvolených distančních talířových kotev. Obvyklá rozteč je 600 x 600 mm. Desky se poté upevňují do plastových talířů kotev pomocí předepsaných vrutů.

Na rozdíl od klasického postupu, který je časově náročný, a navíc vyžaduje praxi a zkušenost, aby byl výsledek precizní, je instalace pomocí MICHNO SYSTEM zcela nenáročná, vhodná pro kutily a domácí použití. Případné nerovnosti lze překlenout díky možnosti nastavit vzdálenost od podkladové konstrukce. Výhodou je, že rastr vytváří volnou plochu pro rozvod kabelů a izolaci v podhledu nebo předstěně. Velkým pozitivem systému je také nulový odpad: Nic není třeba upravovat ani krátit. Nevyužité kotvy se uplatní na dalších stěnách, stropě nebo podlaze. MICHNO SYSTEM není objemný, a tedy ani náročný na manipulaci či skladování. Jediné balení vystačí (při rozteči kotev 600 x 600 mm) na 10 m2!

Pro kotvení do zdiva stěn a stropů z betonu, pórobetonu, plných a dutinových zdicích prvků se použijí distanční talířové kotvy SM6 (kotva M6 s plastovou hmoždinkou M6S), pro kotvení do masivního dřeva a materiálů na bázi dřeva se použijí distanční talířové kotvy SDM6 (kotva M6 se speciálním průběžným kovovým prvkem). V únosném podkladu se pro plastovou hmoždinku doporučuje kotevní hloubka 40 mm, u speciálního kovového prvku je kotevní hloubka 25 mm.

O jednoduchosti montáže se přesvědčíte na videu:

MICHNO SYSTEM i další sortiment HPI-CZ lze objednat u obchodních partnerů firmy, případně na webu www.hpi.cz, kde jsou uvedeny i podrobnosti o sortimentu.


ZDROJ: PR článek společnosti HPI-CZ

Diskuse k článku

Nebyla nalezena žádná položka ... buďte první a přidejte svůj komentář
Redakce serveru nenese odpovědnost za obsah diskuzí a vyhrazuje si právo mazat nevhodné příspěvky.

Další články sekce

1 / 1 / 2018
Nářadí, bez kterého se neobejde žádná dílna

Nářadí, bez kterého se neobejde žádná dílna

více
30 / 11 / 2017
JAK SE STARAT O ZAHRADNÍ NÁŘADÍ

JAK SE STARAT O ZAHRADNÍ NÁŘADÍ

více
29 / 11 / 2017
ROZHOVOR: Jak se točí Pat a Mat

ROZHOVOR: Jak se točí Pat a Mat

více
29 / 11 / 2017
Pořiďte si nyní edici FEIN 2017 v praktickém dvojitém plastovém kufříku

Pořiďte si nyní edici FEIN 2017 v praktickém dvojitém plastovém k...

více
15 / 11 / 2017
PRACOVNÍ POSTUP: PTAČÍ BUDKA

PRACOVNÍ POSTUP: PTAČÍ BUDKA

více
19 / 10 / 2017
DŮM A CHALUPA: Levná nová výplň brány

DŮM A CHALUPA: Levná nová výplň brány

více
REKLAMA
reklama
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace