Nabíjecí čelovka Fenix HP25R vyniká dvoureflektorovou konstrukcí

05 / 09 / 2016
Nabíjecí čelovka Fenix HP25R vyniká dvoureflektorovou konstrukcí

Možnost volby širokého a dálkového kuželu, dobíjení akumulátoru přímo v bateriovém pouzdře i doplňková červená LED dělají z čelovky Fenix HP25R zajímavou volbu pro všechny, kteří vyžadují nekompromisní světelné řešení pro své outdoorové a sportovní aktivity.

Konstrukce nabíjecí čelovky Fenix HP25R s dvěma reflektory splní nároky jak na vysoký výkon a daleký dosvit, tak na komplexní osvětlení prostoru kolem uživatele. Hlavní reflektor vytváří do dálky dobře zaostřený světelný kužel s výkonem 1000 lumenů a dosvitem až 187 metrů. Světelná stopa druhého reflektoru o maximálním výkonu 350 lumenů je zase velmi široká a plynulá. Ovládání obou LED je na sobě nezávislé, což umožňuje velmi snadné používání všech světelných režimů včetně výstražného stroboskopu a SOS pro nouzové situace. Oba kužely lze libovolně kombinovat dle aktuálních potřeb uživatele.


K napájení čelovky slouží interní Li-ion akumulátor typu 18650 s kapacitou 2600 mAh, který se nabíjí prostřednictvím vestavěného micro-USB konektoru. V nízkém režimu dodá moderním LED Cree XM-L2 a XP-G2 energii až na více než 6 dnů nepřetržitého svícení. Pokud ovšem potřebujete na své dlouhé expedice, například do divočiny, ještě delší výdrž, je možné zakoupit si náhradní akumulátory s kapacitou do výše 3500 mAh, který prodlouží výdrž až o 35%. Právě moderní způsob napájení dobíjecí Li-ion baterií umožňuje dosáhnout obdivuhodné výdrže i ve světelně štědrých režimech. Vy přitom nemusíte myslet na ztenčující se zásoby energie v bateriích a nutnost další investice, čelovku jednoduše připojíte USB kabelem ke zdroji a nabijete jí stejně jako například mobilní telefon pomocí adaptéru do sítě, do auta nebo z počítače.


Voděodolná a prachuvzdorná konstrukce odpovídá mezinárodnímu standardu IP66 a nemusíte se tedy obávat použití i za prudkého deště. Možnosti outdoorového použití rozšiřuje její garantovaná odolnost vůči pádům z výšky 1 metru. Je to ovšem právě variabilita volby světelných kuželů a doplňkové červené světlo, které z Fenix HP25R činí jednu z nejuniverzálnějších čelových svítilen na trhu.

Sportovcům, kteří tréninku nebo závodům neodolají ani po setmění, perfektně poslouží na běh, běžkování či jízdu na kole, outdooristům se osvědčí i během náročných mnohadenních výprav, řadu možností využití nabízí také speleologům. Kvalitní a spolehlivou čelovku vyžaduje i hodně turistů  a lidí, kteří se v létě vydávají na dovolenou kempovat. Rybáři a lovci zase často vyžadují doplňkové červené světlo, kterým nevzbudí nežádoucí pozornost okolí, byť by se jednalo jen o dotěrný hmyz. Také v tomto ohledu jim Fenix HP25R plně vyhoví. Pro svou všestrannou použitelnost má potenciál stát se také spolehlivým světelným pomocníkem pro práci na chatě či chalupě.

Všechny parametry čelovky - světelný tok, doba provozu na baterie, vodotěsnost, dosvit a nárazuvzdornost - jsou měřeny v souladu s normou ANSI/NEMA FL 1-2009

Čelovka Fenix HP25R je dostupná v internetovém obchodě www.kronium.cz/nabijeci-celovka-fenix-hp25r/prod_1599.html i u dalších prodejců značky Fenix. Doporučená maloobchodní cena je 2199 Kč včetně DPH.

Diskuse k článku

Nebyla nalezena žádná položka ... buďte první a přidejte svůj komentář
Redakce serveru nenese odpovědnost za obsah diskuzí a vyhrazuje si právo mazat nevhodné příspěvky.

Další články sekce

30 / 11 / 2017
JAK SE STARAT O ZAHRADNÍ NÁŘADÍ

JAK SE STARAT O ZAHRADNÍ NÁŘADÍ

více
29 / 11 / 2017
ROZHOVOR: Jak se točí Pat a Mat

ROZHOVOR: Jak se točí Pat a Mat

více
29 / 11 / 2017
Pořiďte si nyní edici FEIN 2017 v praktickém dvojitém plastovém kufříku

Pořiďte si nyní edici FEIN 2017 v praktickém dvojitém plastovém k...

více
15 / 11 / 2017
PRACOVNÍ POSTUP: PTAČÍ BUDKA

PRACOVNÍ POSTUP: PTAČÍ BUDKA

více
19 / 10 / 2017
DŮM A CHALUPA: Levná nová výplň brány

DŮM A CHALUPA: Levná nová výplň brány

více
16 / 10 / 2017
PRAKTICKÁ DEKORACE: NÁSTĚNKA, KTERÁ POJME VAŠE POVINNOSTI

PRAKTICKÁ DEKORACE: NÁSTĚNKA, KTERÁ POJME VAŠE POVINNOSTI

více
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace